Schumacher: Čekat na jízdu v F2004 bylo jako mučení

Schumacher: Čekat na jízdu v F2004 bylo jako mučení

Mick Schumacher řekl, že se cítil jako „mučený“, když musel čekat na jízdu ve voze svého otce Michaela. Mick usedl na Hockenheimu za volant Ferrari F2004.

Jezdec Formule 2 potěšil své domovské publikum krátkou tříkolovou demonstrací vozu, který dovezl jeho otce za titulem mistra světa a vítězstvím VC Německa v roce 2004.

Když vystoupil z vozu, Schumacher připustil, jak jeho emoce vystoupaly nahoru předtím, než opustil boxy, jelikož byl zoufalý, že se z nich nemohl dostat.

„Chtěl jsem jen vyjet a jet,“ řekl Schumacher. „Čekání na výjezd bylo jako mučení. Chtěl jsem osobně zhasnout světla a vyjet.

Od výjezdu z boxů až do návratu do nich jsem neztratil úsměv z tváře. Pořád jsem se usmíval. Dokonce i během zablokování kol jsem se smál! Bylo to opravdu super.“

Schumacher řekl, že zkušenost byla ještě více speciální, protože použil původní závodní sedačku od Michaela.

„Bylo to skvělé,“ vysvětlil. „Bylo úžasné, že jsem mohl řídit tohle auto, obzvlášť tady. Bylo tam sedadlo mého otce a sedělo mi perfektně. Takže tohle to udělalo ještě lepší.“

Jelikož měl možnost řídit letošní Ferrari a Benetton z roku 1994 ve Spa v roce 2017, Schumacher řekl, že dokáže lépe pochopit technický pokrok Formule 1.

„Měl jsem možnost řídit vozy, které jsou od sebe staré 10 let, 1994 a 2004, a samozřejmě také letošní. Obecně se domnívám, že vývoj mezi lety 1994 a 2004 byl obrovským krokem a poté, očividně, opět došlo k ještě většímu pokroku.

Mít možnost řídit V10 a cítit jak se chová a jak zní, bylo něco velmi speciálního.

Lidé se mě ptali, jestli je slyším, ale řekl jsem, že motor V10 je trochu nahlas, takže pro mě bylo těžké je slyšet.“

 

Sdílejte na:
Zavřít