Fan-store.cz

Michael chtěl být Mickovým manažerem, odhaluje Weber

Michael chtěl být Mickovým manažerem, odhaluje Weber

Došlo by k unikátní spolupráci, kdy by byl otec manažerem svého syna. Ovšem vzhledem k okolnostem k tomu bohužel nedojde. Přesto Willi Weber odhalil, co měl Michael Schumacher v plánu.

Bývalý manažer sedminásobného mistra F1 Michaela Schumachera v rozhovoru pro Motorsport-Total.com prozradil, že nebýt vážné nehody na lyžích v Alpách v roce 2013, byl by Schumi dnes manažerem svého syna Micka: „Michael se snažil dostat svého kluka do Formule 1 a dělat mu manažera.“

 

Jednalo by se o zcela ojedinělý případ, neboť se bývalý piloti F1 spíše snaží vyhýbat takovýto pozicím. Jednak je to velmi ošemetné, jednak velmi drahé. Ovšem Schumi na to měl odlišný názor a představa toho, že by se podílel na úspěších svého syna, jej nesmírně lákala. „Aktivně to podporoval,“ potvrdil Weber.

Podle něj by Michael učinil dobře: „Michael ví všechno, ví s jakými týmy jednat a jak to všechno funguje. Snažil se o to.“

Mladý Němec se však dokáže prosadit i sám, což dokazuje v nižších formulových sériích. Nicméně se musí potýkat s tím, že jej lidé neustále srovnávají s jeho otcem. „Mick má na svých bedrech kvůli svému otci obrovské břímě. Stále ho srovnávají s Michaelem a říkají ‚Ten se jmenuje Schumacher, musí mít stejné výsledky jako jeho otec‘. To je pro něj samozřejmě náročné.

Kdyby mohl Michael ještě stát po jeho boku, mělo by to naprosto odlišnou symboliku. Nyní je Mick v očích lidí v podstatě jeho otcem. To je ten problém. Protože jej každý srovnává a všichni říkají, že musí mít ty samé výsledky,“ zdůrazňuje 77 letý Němec.

Weber prozradil, že od nehody není s rodinou Schumachera v kontaktu, jelikož Sabine Kehmová skrze média údajně zcela zničila jejich vztah. „Tři měsíce po nehodě jsem trpěl jak pes. Lidé mě oslovovali a bylo jedno kde: ‚Vy jste ten Weber, jak je Schumacherovi?‘ Tam to vždycky zase začalo.“

„Přeji si, aby se mohl Michael zase co nejrychleji postavit na nohy a já ho mohl obejmout. To je mé zbožné přání,“ smutní Weber, který po skončení spolupráce s dalším německým závodníkem, Nicem Hülkenbergem, zcela odešel ze světa motorsportu.

Sdílejte na: