Mercedes vysvětlil špatnou strategii ze Singapuru

Mercedes vysvětlil špatnou strategii ze Singapuru

Německý stáj vysvětlila, proč Lewis Hamilton měl tak špatnou strategii během nočního závodu v ulicích Singapuru. Mercedes měl obavy o provoz na trati a proto se britský pilot nepokusil o undercut.

Špatné strategické rozhodnutí znamenalo, že se Lewis Hamilton propadl ze druhého místa až na čtvrtou pozici. Britský pilot následně uvedl, že by jinak Stříbrné šípy noční závod „snadno“ vyhrály.

Ale vítězem se stal Sebastian Vettel, který zariskoval, zajel pro čerstvé pneumatiky a undercut mu vyšel až překvapivě dokonale – dokonce se dostal před svého týmového kolegu Charlese Leclerca.

Taktická pomalá jízda Charlese Leclerca v závodě byla z důvodu, aby zamezil možnosti undercutu Mercedesu. Německá stáj šanci promarnila a následně se snažila zmírnit škody.

„Bylo tam ještě několik aut ze středu pole, které byly stále na trati a staly by se překážkou pro Lewise Hamiltona na čerstvých pneumatikách. Takže by měl několik kol v čistém vzduchu – dvě, nanejvýše tři, ale následně by narazil na provoz na trati a nebyli jsme si jistí, jestli by se dokázal dostat skrz. Nebylo to tak, že by měl čistou trať,“ řekl Andrew Shovlin.

„Ale další otázkou byl stav Leclerca a jeho pneumatik. Jezdil velice, velice pomalu a mysleli jsme si, že jeho pneumatiky budou mít ještě životnost. Ale pneumatiky mu začaly velmi rychle odcházet, skoro hned, jak začal na ně tlačit. Kdybychom to věděli, tak bychom samozřejmě zastavili dříve,“ dodal ředitel motorové sekce Mercedesu.

Sdílejte na:
Zavřít