Max Verstappen si podmanil Suzuku a dominoval v Japonsku

Čtvrtý závod v Japonsku vyhrál Max Verstappen, druhý se umístil Sergio Pérez a na třetím místě skončil Carlos Sainz. V půlce prvního kola byly vyvěšeny červené vlajky kvůli kolizi Daniela Ricciarda a Alexe Albona.

Z první desítky byl pouze Fernando Alonso na softech, který doufal, že se po startu posune výrazně vpřed.

Start závodu si pohlídal Max Verstappen před Sergiem Pérezem. Na vjezdu do druhé zatáčce došlo ke kontaktu mezi Danielem Ricciardem a Alexem Albonem a oba skončili v bariéře. Vyvěšeny červené vlajky.

Pořadí před pevným restartem bylo víceméně stejné v top 10, změny byly hlavně v druhé destíce. Piloti Mercedesu přezuli na tvrdé pneumatiky. Restart si opět pohlídal Max Verstappen.

Od 6. kola začali do boxů postupně zajíždět Nico Hülkenberg, Valtteri Bottas a Júki Cunoda. Všichni nasadili tvrdou sadu pneumatik.

Na konci 11. kola zamířil do boxů Lando Norris, nasadil tvrdou sadu pneumatik a propadl se na desátou pozici. O kolo později byl u svých mechaniků i Oscar Piastri a taktéž nasadil bílou sadu pneumatik. McLareny se trápily s opotřebením pneumatik.

Lewis Hamilton přepustil svoji šestou pozici ve prospěch George Russela na konci 13. kola a zároveň Fernando Alonso absolvoval zastávku v boxech. Kuan-jü Čou odstoupil ze závodu kvůli technickým problémům.

V 16. kole zamířili do boxů Sergio Pérez a Carlos Sainz. Oba obuli žlutou sadu pneumatik a vrátili se na šestou a sedmou pozici. Brzká zastávka Landa Norrise se vyplatila, protože byl před Mexičanem i Španělem.

O kolo později byli u svých mechaniků Max Verstappen, obuta středně tvrdá sada a vrátil se na druhou pozici.

Max Verstappen si na začátku 21. kola přebral zpátky vedení od Charlese Leclerca, který ještě nestavěl. Mezitím sázka Mercedesu na tvrdé pneumatiky se ukázala jako špatná a Lewis Hamilton žádal o změnu strategie.

Sergio Pérez na konci 23. kola do závěrečné šikany předjel Landa Norrise a posunul se na třetí pozici. Zároveň do boxů zamířil George Russell a obul opět bílou sadu pneumatik. O kolo později byl u mechaniků i Lewis Hamilton, taky bílá pneumatika a propadl se na devátou pozici.

Ve 26. kole udělal Charles Leclerc udělal chybu a dostal se před něj Sergio Pérez. Na konci kola tak Monačan a i za ním Lando Norris zajeli do boxů a oba obuli tvrdou sadu pneumatik. Monačan se dokázal vrátit na šestou pozici, Brit na osmou.

Charles Leclerc tak vsadil na jednu zastávku v boxech a prozatím mu strategie vycházela. Naopak prvních 5 bude muset ještě jednou stavět.

Na konci 32. kola byl naposledy u mechaniků Oscar Piastri, nasadil tvrdou sadu pneumatik a vrátil se na devátou pozici. O kolo později byli v boxech Sergio Pérez a Fernando Alonso, oba nasadili bílé pneumatiky.

Na začátku 35. kola byl u machaniků Max Verstappen, taktéž tvrdá sada a propadl se na druhou pozici za Carlose Sainze, který ještě nestavěl.

Na hlavní rovince v 36. kole se dostal Sergio Pérez před Charlese Leclerca na třetí pozici. Ke konci kola zamířil Carlos Sainz ke své finální zastávce, obul bílou sadu pneumatik a propadl se na sedmou pozici. Španěl se tak vydal na stíhací jízdu. George Russell mezitím zajel do boxů a Carlos Sainz dokázal hned předjet Lewise Hamiltona a už byl na pátém místě.

Na začátku 40. kola byl i Lewis Hamilton v boxech, nasadil žlutou sadu pneumatik a vrátil se na devátou pozici.

Ve 42. kole byly žluté vlajky kvůli Williamsu Logana Sargenata, který byl mimo trať a Američan musel couvat zpátky na trať.

Na začátku 44. kola předjel Carlos Sainz Landa Norrise a posunul se na čtvrtou pozici. Před ním byl jeho týmový kolega Charles Leclerc.

Ve 46. kole proběhl rychlý interní souboj mezi jezdci Ferrari, ze kterého vyšel vítězně Carlos Sainz a posunul se na třetí pozici.

V posledním kole dokázal George Russell se dostat před Oscara Piastriho a posunul se na sedmou pozici.