Marko má od nového vylepšení Red Bullu vysoká očekávání

Marko má od nového vylepšení Red Bullu vysoká očekávání

Poradce Red Bullu, Helmut Marko, odhalil, že tým při víkendu v Imole představí nová vylepšení na jejich monopostu, od kterých si hodně slibuje. Vyjádřil se také k Velké ceně Miami.

Minulý víkend při Velké ceně Miami se Red Bull potýkal s obtížemi a Max Verstappen si stěžoval na problémy s vyvážením svého vozu RB20. Přesto nizozemský závodník zvítězil v sobotním sprintu a stejné naděje měl i v hlavním závodě do momentu, než vyjel safety car, který zajistil první vítězství Landa Norrise.  

Nizozemec v závodě utrpěl poškození podlahy, když ve dvacátém druhém kole narazil do patníku ve 14. zatáčce. Podlé šéfa týmu, Christiana Hornera, jej to stálo čtvrtinu sekundy jen v 1. zatáčce. Helmut Marko ale naznačil, že podle Maxe Verstappena nebylo toto poškození důvodem, proč měl za vítězným McLarenem ztrátu 7,6 sekund a připustil, že britský tým měl rychlejší vůz. Max si nemyslí, že to bylo tak vážné. Faktem je, že jsme byli pomalejší než McLaren,řekl Marko pro oe24.

Sám Max Verstappen řekl, že se časům, které zajel Lando Norris nemohl dorovnat, Helmut Marko ale předpokládá, že měl Red Bull dost sil na to, aby zvítězil. Také potvrdil domněnku, že britský závodník využil safety caru po nehodě Kevina Magnussena a Logana Sargeanta.Norris by měl problém snížit mezeru mezi ním a Maxem. A přejíždění není v Miami jednoduché. 

Verstappen, který si zvýšil náskok ve vedení v Poháru jezdců, byl po závodě pozitivně naladěný a vyjádřil radost nad tím, že jej porazil právě Norris. Marko popsal blízký vztah těchto dvou závodníků s varováním, že by mohl být Brit po dlouho očekávaném vítězství větší hrozbou.Max udržuje s Norrisem velmi přátelský vztah. Často ho sebou bere do letadla a potkávají se při online závodění na simulátoru. Nyní se ale obáváme, že se pro něj stane Lando na trati nebezpečnějším, protože tlak je teď pryč. 

Na dotaz, jestli tým z Wokingu vnímá v letošní sezóně jako hrozbu, Marko odpověděl:Ne, nemám obavy. Norris ztrácí více než padesát bodů. Do Imoly také přivážíme vylepšení, od kterých mám vysoké očekávání. Miami ukázalo, že se musíme soustředit na sport.” 

Sdílejte na:
Zavřít