Magnussen se vrací do Haasu jako náhrada za Mazepina

Magnussen se vrací do Haasu jako náhrada za Mazepina

Haas oficiálně potvrdil, že se vrací dánský pilot, který podepsal s americkým týmem víceletý kontrakt a nahradí tak Nikitu Mazepina. Ruský pilot skončil ve stáji potom, co se Haas rozhodl ukončit partnerství s titulárním sponzorem Uralkali kvůli invazi Ruska na Ukrajinu.

Kevin Magnussen závodil pro Haas už v letech 2017 až 2020. Před působením v americké stáji jezdil Dán také za McLaren a Renault, přičemž svého jediného pódiového výsledku dosáhl při svém debutu ve VC Austrálie 2014.

Po odchodu z královny motorsportu působil ve vytrvalostních soutěžích – vyhrál závod v IMSA (International Motor Sports Association) s týmem Chip Ganassi Racing. Začátkem letošního roku Peugeot oznámil, že dánský pilot se připojí do LMP1 posádky francouzského výrobce ve WEC.

Jakmile Haas potvrdil jeho návrat do formule 1, tak Kevin Magnussen potvrdil, že se rozešel s Chip Ganassi Racing i s Peugeotem.

„Byl jsem samozřejmě velmi překvapen, ale stejně tak velmi nadšený, když mi zavolali z Haasu. Díval jsem se jiným směrem, pokud se jedná o mé závazky pro rok 2022, ale možnost vrátit se k závodění ve formuli 1 s týmem, který znám velmi dobře, byla prostě až příliš lákavá,“ řekl dánský pilot.

„Opravdu musím poděkovat Peugeotu a Chip Ganassi Racing za to, že mě okamžitě propustili – jsou to skvělé organizace. Přirozeně chci také poděkovat Genu Haasovi a Güntheru Steinerovi za možnost pokračovat ve své kariéře ve formuli 1 – vím, jak jsou oba soutěživí a jak moc se chtějí vrátit k závodění týden co týden.“

„Měli jsme dobrý vztah a naše pozitivní asociace zůstala, i když jsem na konci roku 2020 odešel. Byl jsem co nejvíce informován o vývoji VF-22 a jeho potenciálu. Je tu spousta práce, ale jsem nadšený, že mohu být její součástí. Nemůžu se dočkat, až se vrátím za volant v Bahrajnu,“ dodal Kevin Magnussen.

Dánský pilot usedne za volant Haasu VF-22 již během předsezónních testů tento týden.

Sdílejte na:
Zavřít