Leclerc zareagoval na kolizi se Sainzem během VC Španělska

Leclerc zareagoval na kolizi se Sainzem během VC Španělska

Charles Leclerc zkritizoval svého týmového kolegu Carlose Sainze za jeho tvrdé útočení o pozici během úvodních kol Velké ceny Španělska. Řekl také, že nebyl pravděpodobně tou nejlepší osobou, se kterou měl Sainz začít bojovat.

Leclerc odstartoval před Sainzem, přičemž obě Ferrari si na okruhu Barcelona-Catalunya vybojovala třetí řadu na nedělním startovním roštu.

Sainz však využil systém DRS a ve 3. kole závodu předjel Leclerca v první zatáčce, načež v tomto boji o pozici monackého jezdce přimáčkl k vnitřnímu obrubníku a poškodil mu přední křídlo. Leclerc se Sainzem soucítil, protože se jednalo o jeho domácí závod, ale přesto nebyl z tohoto manévru svého týmového kolegy příliš nadšený.

„Nechápal jsem, proč to dělá. Před závodem bylo jasně řečeno, že v této části závodu musíme šetřit pneumatiky,“ řekl Leclerc. „Je to trochu zbytečné, ale také chápu, že je to jeho domácí závod a také důležitý okamžik jeho kariéry, takže asi chtěl udělat něco trochu spektakulárního, ale asi jsem nebyl ten správný člověk, na kterého by to měl dělat.“

„Na začátku závodu jsme měli s týmem jasnou strategii, že oba budeme šetřit pneumatiky, abychom mohli zaútočit v závěru závodu. Carlos v tomto kole nepřemýšlel, protože mohl předjíždět v zatáčce 14, místo toho si vybral první zatáčku, což je to škoda. Ztratili jsme zde oba čas, já jsem si také poškodil přední křídlo, protože Carlos neviděl, že jsem byl na vnitřní časti tratě. Celkově nám tento manévr ztížil a zkomplikoval závod.“

Leclerc se dokázal vzpamatovat z počátečních šarvátek s Ferrari a projel pod šachovnicovou vlajkou jako pátý, přičemž ztratil na čtvrtého George Russella z Mercedesu pouhé čtyři desetiny. Přesto se monacký jezdec domnívá, že svým nedělní výkonem dosáhl stropu Ferrari, který byl nastaven pro tento víkend.

„Když se podíváte na to, jak těsně jsme skončili za Georgem, tak si říkáte, že vždycky se najdou věci, které můžeme udělat lépe. Dnes jsme ale prostě neměli dostatečné tempo, abychom udělali něco lepšího,“ řekl.

Po špatném výsledku v Kanadě, který byl způsoben trápením se spolehlivostí, byl Leclerc dotázán, zda Ferrari odhalilo všechny problémy v rámci rozsáhlého balíčku vylepšení pro Velkou cenu Španělska.

„V Kanadě to bylo docela jasné a myslím, že se v těchto podmínkách zlepšíme, až v nich budeme příště, protože jsme něco pochopili,“ řekl Leclerc.

„Nicméně tady je ještě trochu brzy na to, abychom to mohli říct. Můj nejlepší odhad by byl, že vlastnosti trati našemu autu neseděly, ale to je čistě můj odhad, a také v to doufám. Od této chvíle věřím, že se budeme vracet do správného tempa.“

Sdílejte na:
Zavřít