Lawson vyhrál sprint F2, Fittipaldi po zlé nehodě nezraněn

Lawson vyhrál sprint F2, Fittipaldi po zlé nehodě nezraněn

Junior Red Bullu, Liam Lawson vyhrál sobotní sprint F2 v Abú Zabí. Charouz Racing System zůstal po těžké nehodě Enza Fittipaldiho bez bodů. O mistrovi F2 sice bylo rozhodnuto již před posledním podnikem roku, Charouz Racing Systemu šlo ale v posledních dvou arabských závodech sezóny ještě o hodně.

Česká stáj měla ležíc na 8. místě tabulky hodnocení týmů jen dvoubodovou ztrátu na Virtuosi Racing z Velké Británie a francouzský DAMS. Nejednalo se tedy jen o jakýsi „zimní test F2“ – ve hře bylo i dost peněz…

Do posledního sprintu sezóny 2022 směl z pole position vyrazit Nizozemec Richard Verschoor před Liamem Lawsonem (Carlin), Amaury Cordeelem (Van Amersfoort) a Dennisem Haugerem (Prema). Charouzově jedničce Enzo Fittiadimu patřilo startovní místo 13.

Poleman Verschoor se na startu nenechal překvapit a vedl před Lawsonem. První pokus o závod ale netrval dlouho: ve třetí zatáčce „ztratil“ Ind Daruvala kontrolu nad vozem, rozpáral před ním jedoucímu Fittipaldimu zadní pneumatiku a oba letěli za velké rychlosti do hrazení. Brazilec byl ihned schopen opustit vůz a bylo hezké vidět, že hned běžel k vraku soupeře, který kokpit dlouho neopouštěl. Také Daruvala ale nebyl zle zraněn. Závod byl ovšem přerušen. Naděje Charouz Racig Systemu na zlepšení pozice v celkovém hodnocení tím rozhodně kolabovaly.

Slunce již zapadalo, když byla bariéra opravena a startovalo se znovu. Verschoor pojal i letmý restart na výbornou a zůstal až do 10. kola na špičce. Ve vedení jej pak ovšem vystřídal Lawson. Maličký Novozélanďan, kterého Red Bull příští rok „zaparkuje“ v Japonsku, zbývajících 12 kol nechyboval a slavil jasné vítězství. Úřadující šampion Drugovich byl koncem závodu jezdcem s nejvetšími rezervami a dojel třetí před Haugerem.  Překvapením večera ovšem bylo páté místo Belgičana Cordeela, který se celý rok pohyboval většinou blízko chvostu pole.

Nedělní poleman Iwasa dojel po podivně slabém výkonu jen 13.,  navrátilec F2 Juan Manuel Correa skončil 15. – a debutant Zane Maloney hned za ním. Tatiana Calderonová dovedla po indiskutabilním výkonu svou Charouz-Dallaru do cíle jako poslední – daleko za ostatními.

Poslední závod F2 sezóny 2022 bude odstartován zítra v 10:00h.

Výsledek sprintu F2 v Yas Marina:

  1. Liam Lawson, Carlin
  2. Richard Verschoor, Trident
  3. Felipe Drugovich, MP
  4. Dennis Hauger, Prema
  5. Amaury Cordeel, Van Amersfoort
  6. Logan Sargeant, Carlin
  7. Jack Doohan, Virtuosi
  8. Roy Nissany, DAMS
  9. Theo Pourchaire, ART
  10. Marcus Armstrong, Hitech

20. Tatiana Calderon, Charouz Racing System

Nedojel: Enzo Fittipaldi, Cahrouz Racing System

Zdroje článku:

Redakce SvětFormule.cz (Roman Klemm)
Sdílejte na:
Zavřít