Kvalifikace F2: Fittipaldi má dobrou pozici do závodů

Kvalifikace F2: Fittipaldi má dobrou pozici do závodů

Pole position pro hlavní barcelonský závod F2 si s náskokem 23 setin na Juriho Vipse zajistil Jack Doohan. Enzo Fittipaldi z Charouz Racing Systemu může z 11. startovní pozice oprávněně doufat v umístění na bodech.

V Barceloně absolvuje šampionát FIA formule 2 již čtvrtý podnik sezóny a na okruh u osady Montmelo přijel Francouz Theo Pourchaire s 2bodovým náskokem na Brazilce Felipa Drugoviche.V poledním volném tréninku potvrdil Drugovich nejrychlejším časem své nároky, zatímco se Charouzův Enzo Fittipaldi na večerní kvalifinaci připravil 11. a dvojka týmu, Turek Cem Bolukbasi po návratu z léčení 20. časem.

O postavení na startu se jelo až v půl sedmé a tato „večerní“ session zprvu nejlépe sedla Jehanovi Daruvalovi. Jezdec Premy byl s dosaženým časem tak spokojen, že opustil kokpit dlouho před koncem kvalifikace. Stejně tak učinil jeho kolega Dennis Hauger, který byl 10 minut před koncem čtvrtý za Jackem Doohanem (Virtuosi) a Felipem Drugovichem. Jezdci Premy se ovšem přepočítali – jejich výkony nebyly zdaleka nepřekonatelné. Několik minut před koncem se na špičku tabulky posunul Doohan a i Frederik Vesti (ART) zajel rychleji, než Daruvala. Ve svém posledním pokusu se pak na druhé místo posunul Juri Vips (Hitech).

Na Daruvalu tak nakonec zbylo jen 4. místo a Hauger „sklouzl“ až do anonymity 14. pozice. V neuvěřitelně vyrovnaném klání (prvního dělilo od 17. jen 0,9 sekundy!) si Enzo Fittipaldi zajistil relativně slibnou 11. startovní pozici – z té se dá beze všeho dobře bodovat. Druhý jezdec Charouz Racing Systemu Bolukbasi zajel pouze na poslední místo. Ani oba lídři celkové tabulky nepotvrdili na pozicích 10 (Drugovich) a 7 (Pourchaire) zdaleka své ambice.

Výsledek kvalifikace F2 v Barceloně:
1. Jack Doohan, Virtuosi       1:28,612s
2. Juri Vips, Hitech                1:28,635s
3. Frederik Vesti, ART           1:28,852s
4. Jehan Daruvala, Prema     1:28,884s
5. Logan Sargeant, Carlin      1:28,967s
6. Ayumu Iwasa, DAMS         1:28,977s

11. Enzo Fittipaldi, Charouz Racing System   1:29,205s
21. Cem Bolukbasi, Charouz Racing System 1:30,356s 

Zdroje článku:

Redakce SvětFormule.cz (Roman Klemm)
Sdílejte na:
Zavřít