Kubica: Auto nebylo optimální

Kubica: Auto nebylo optimální

Pro Roberta Kubicu se věci zatím nevyvíjejí zcela vůbec ideáně. Forma Williamsu je totiž katastrofální.

Stáj z Grove nestihla připravit nový vůz pro začátek předsezónních testů a přišla tak o drahocenný čas. Na trati se FW42 objevil až v polovině prvního týdne a nástup to byl přímo katastrofální.

Byli beznadějně nejpomalejší a místo toho, aby se postupně zlepšovali, stal se spíše opak. Horší návrat si tak Robert Kubica snad ani nemohl představit.

„Auto bylo na konci příliš slabé. Proto jsme změnili plány,“ popsal technický šéf Williamsu Paddy Lowe, jehož tým strávil spoustu času tréninkem a startů a zastávek v boxech, zatímco ostatní zjišťovali, jak se jejich vozy chovají při jízdě na dlouhou vzdálenost.

Keňan si však velmi dobře uvědomuje, že jejich auto není pro úvodní závod v Melbourne dostatečně připraveno.

„S autem jsme se zpozdili a některé problémy jsou následkem toho, že jsme spěchali. Když už máte problémy dokončit auto, pak máte problémy i s náhradními díly. Dneska bychom je bývali potřebovali, ale neměli jsme je.

Na konci jsme z toho dostali maximum, ale tohle maximum nestačí. Auto bylo daleko za ideálem.

Vím asi tak 20 procent toho, co bych vědět měl. Ostatní je nejasné. Dlouhé jízdy nebyly delší než 15 kol. To nezměníme, to je realita,“ konstatuje zklamaně jediný Polák v poli. Kvůli krátkému času stráveném na trati nenasbírali ani potřebná data, proto bude pro ně GP Austrálie dalšími testy. Ještě je spousta otazníků. Bude náročné jít závodit po osmi letech od mého posledního závodu bez řádného testování. Pokusím se co nejlépe se připravit.“

Sdílejte na:
Zavřít