Williams našel svůj zásadní problém, Kubica se stydí za chybu

Williams našel svůj zásadní problém, Kubica se stydí za chybu

Polák skončil při návratu do Formule 1 v kvalifikaci poslední, když ve své jízdě trefil zeď. Williams však prý alespoň objevil podstatu svých problémů.

Stáj z Grove se zatím ve Velké ceně Austrálie podobně jako v předsezónních testech trápí a pohybuje na dně výsledkové listiny.

V kvalifikaci však přišlo náhlé zlepšení, Robert Kubica však nebyl schopen na něm vydělat, neboť na výjezdu z 10. zatáčky otřel svůj FW42 o zeď a přivodil si defekt pravého zadního kola.

„Z různých důvodů je to komplikované,“ popsal dosavadní průběh víkendu Kubica. „Kvalifikace byla náročná kvůli celkovému pocitu z auta, to se ale v závěrečné jízdě znenadání výrazně zlepšilo. Jenže já jsem si pak zkomplikoval život hloupou chybou.

Nebyla to ani chyba, která by vycházela z toho, že bych z auta ždímal víc, než v něm bylo. Asi jsem prostě jen neodhadl prostor, což je poměrně trapné.

Alespoň mám teď ale lepší přehled o tom, kolik místa budu na městských okruzích mít. Tohle by se nemělo stávat.

Nicméně, je několik věcí, kterým jsme v kvalifikaci porozuměli o něco lépe. Bohužel to nic nezmění na výsledku týmu a pozici, ale alespoň jsme se něco dozvěděli, což je podle mě důležité.“

Týmový kolega George Russell potvrdil, že Williams došel k zásadnímu zjištění ohledně slabé výkonnosti svého vozu.

„Je jedna zásadní věc, kterou ale nechci rozebírat veřejně,“ řekl loňský šampion Formule 2. „Pochopili jsme, o co jde, neznamená to ale, že se probudíme v pondělí a spravíme to.

Změnit něco tak zásadního si vyžádá měsíce vývoje, práce na simulátoru a konstruktérů řešících, jak to udělat. To v tuhle chvíli potřebujeme.

Bohužel tady mluvíme o několika závodech, než budeme schopni bojovat, tak na tom v tuto chvíli jsme.“

Sdílejte na:
Zavřít