Komplikace v Austrálii: Pro Italy ztížený vstup do země

Komplikace v Austrálii: Pro Italy ztížený vstup do země

Australská vláda omezila italským návštěvníkům vstup do země, úplnému zákazu se zatím ale vyhýbá. Cestující z Jižní Korey se do Austrálie nedostanou vůbec.

Nový koronavirus COVID-19 nadále omezuje cestovní ruch. Austrálie dnes přidala Jižní Koreu na seznam států, z kterých je vstup do země zakázán. Jižní Korea tak doplnila Čínu a Írán. Informaci poskytnul australský premiér Scott Morrison.

Nadále uvádí, že se zákaz netýká Itálie. Pro italské cestující budou nyní platit striktnější podmínky vstupu – pasažéři budou muset absolvovat vstupní kontrolu a bude jim měřena teplota.

Pokud se do příštího týdne omezení nezmění, může být posledním hřebíkem do rakve australské Grand Prix omezení veřejných akcí. Australská vláda však dosud žádný krok k jejímu zavedení nepodnikla.

Ředitel organizace Australian Grand Prix Corporation Andrew Westacott nadále zůstává přesvědčen, že se v Melbourne závodit bude.

„Zatím máme zelenou,“ uvedl v rádiu 3AW Radio Melbourne Westacott. „Už nyní je v Melbourne několik dní okolo 50 zaměstnanců z Formule 1.“

„Všichni ze světa Formule 1 přilétají mezi dneškem a úterkem, včetně italských týmů. Myslím si, že to pan premiér vystihl přesně, když řekl, že z Jižní Korey do Austrálie přilétá pětkrát více cestujících než z Itálie.“

Kromě Formule 1 není v ohrožení ani pořádání úvodního závodu sezóny Supercars, který se pravidelně každým rokem zahajuje v Melbourne během víkendu GP Austrálie.

„Supercars se pojedou dle plánu,“ stojí v oficiálním prohlášení série. „Nadále se však budeme řídit doporučeními ministerstva zdravotnictví.“

Sdílejte na:
Zavřít