Júki Cunoda promluvil o svých úvahách ohledně sezóny 2025

Júki Cunoda promluvil o svých úvahách ohledně sezóny 2025

Jezdec RB Júki Cunoda se vyjádřil ke své budoucnosti ve formuli 1 po roce 2024. Zároveň řekl, že je pro něj prioritou Red Bull a snaží se zajistit, aby s ním byl na stejné vlně.

Júki Cunoda letos zažívá dobrou sezónu. V osmi závodech získal pět bodů a předstihl tak svého zkušenějšího týmového kolegu Daniela Ricciarda. Tyto výkony však nestačily k tomu, aby Cunoda získal povýšení do mateřského týmu Red Bull, protože Sergio Pérez si vysloužil nové dvouleté prodloužení smlouvy.

Ačkoli by japonský jezdec uvítal pátou sezónu u RB v roce 2025, snaží se získat od Red Bullu více ujištění o svých budoucích vyhlídkách: „Samozřejmě, že jsem se Red Bullu už hodně zavázal a doufám, že od nich dostanu ještě trochu více ujištění. Vedeme o tom diskuzi. Nejprve se chci ujistit, že jsme s Red Bullem na stejné vlně, pak se uvidí. S RB jsem ale spokojený.“

„Ty dva roky musí Sergio Pérez stále podávat výkony a v takovém prostředí se může stát cokoli. Takže mu gratuluji. Co se týče mě, tak se prostě dál soustředím na to, co dělám, a jen se snažím dokázat, co umím. Musím jen více růst a zároveň doufám, že Red Bull uvidí můj pokrok a můj výkonnostní potenciál a možná to něco v budoucnu změní.“

Cunoda otevřeně prohlásil, že by zvážil nabídky konkurenčních týmů, a prozradil, že jeho dobré výkony mu začínají otevírat jiné možnosti. Jezdec údajně předběžně jednal s Haasem, přičemž byl spojován také s možným přestupem do Audi.

„Dobré je, že se o mě začínají zajímat i ostatní týmy. Dostal jsem několik nabídek. Jsem rád, že jsem schopný zvyšovat svou hodnotu na trhu s jezdci. Ale v první řadě je pro mě prioritou Red Bull. Chci se ujistit, že jsme na stejné vlně, protože Red Bull je součástí mého dosavadního života a bez něj bych toho tolik nedosáhl,“ dodal Júki Cunoda.

Sdílejte na:
Zavřít