Jezdci byli varováni ohledně traťových limitů v Německu

Jezdci byli varováni ohledně traťových limitů v Německu

Piloti Formule 1 byli varováni ohledně traťových limitů tratě. Pokud i přesto překročí ve zbytku víkendu tyto limity v první a poslední zatáčce okruhu, hrozí jim trest.

Ředitel závodu Formule 1 Michael Masi poslal všem týmům upozornění, ve kterém ujasnil, jak jezdci můžou být širocí při výjezdu z první a poslední zatáčky.

„Za překročení limitů na výjezdu ze zatáčky číslo jedna bude považováno, pokud jakákoliv část auta bude nalevo od modrého a bílého obrubníku, které jsou na výjezdu ze zatáčky.“

„V souvislosti s poslední zatáčkou. Za překročení limitů na výjezdu ze zatáčky číslo sedmnáct bude považováno, pokud jakákoliv část auta bude nalevo od modrého a bílého obrubníku, které jsou na výjezdu ze zatáčky,“ uvedl Michael Masi.

Jestli jezdec toto varování poruší v kvalifikaci, bude mu hrozit vymazání daného času, který zajel. V závodě by hrozila časová penalizace, ale FIA uvedla, že se to nebude týkat incidentů, ve kterých byl jezdec vytlačen mimo trať.

„Výše uvedené požadavky se nebudou automaticky vztahovat na jakéhokoliv jezdce, u něhož se usoudí, že byl vytlačen mimo trať. Každý incident bude posouzen individuálně. Ve všech případech, které jsou uvedeny výše, se jezdec musí vrátit na trať pouze v případě, že je to bezpečné a nezíská žádnou výhodu,“ dodal ředitel závodu Michael Masi.

Sdílejte na:
Zavřít