Masi se v Austrálii vrátil do paddocku formule 1

Masi se v Austrálii vrátil do paddocku formule 1

Bývalý ředitel závodů formule 1, Michael Masi, se v australském Melbourne poprvé vrátil do paddocku královny motorsportu po kontroverzní Velké ceně v Abú Zabí 2021. Ovšem ne za účelem práce ve formuli 1.

Michael Masi přišel po kontroverzní VC Abú Zabí o místo ředitele závodů, když dovolil restart závod před jeho těsným koncem, který měl pak velký dopad na bitvě o mistrovský titul mezi Maxem Verstappenem a Lewisem Hamiltonem.

Masi ztratil svou pozici v několika následujících týdnech a v červenci loňského roku FIA oznámila, že z organizace odešel úplně.

V loňském roce pro Sydney Daily Telegraph Masi uvedl, že se po událostech v Abú Zabí dostal do nepříjemné situace.

„Bylo to několik temných dnů,“ řekl Masi. „Cítil jsem se jako nejnenáviděnější muž na světě. Dostával jsem výhružky smrti, lidé říkali, že půjdou po mně a po mé rodině.“

„Stále si pamatuji, jak jsem o den nebo dva později šel po ulici v Londýně. Myslel jsem, že jsem v pořádku, dokud jsem se nezačal ohlížet přes rameno. Díval jsem se na lidi a přemýšlel, jestli mě dostanou.“

Od té doby převzal roli předsedy komise Supercars, přičemž tato australská kategorie bude o víkendu také závodit v Albert Parku.

Po odchodu Masiho se jeho funkce chopili dva závodní ředitelé – Eduard Freitas a Niels Wittich, kteří se v sezóně 2022 střídali. Freitas se po incidentu v Japonsku do funkce ředitele závodů nevrátil a v letošní sezóně je Wittich jediným ředitelem závodů.

Sdílejte na:
Zavřít