Jak hromada penalizací promíchá startovní rošt

Jak hromada penalizací promíchá startovní rošt

Charles Leclerc odstartuje z pole position, avšak za ním se po kvalifikaci pořadí pořádně proházelo, neboť devět pilotů dostalo penalizace.

Max Verstappen odstartuje sedmý, jelikož dostal penalizaci pěti míst za pátý spalovací motor. Stejný osud potkal také Estebana Ocona, který se postaví na 14. místo. Ani druhý pilot Red Bullu se nevyhnul trestu. Sergio Pérez rovněž dostal první spalovací motor nad limit. Kromě toho mu byla nasazena čtvrtá převodovka. Klesl tak o 10 míst na roštu.

Odsun 15 míst na startu dostali hned tři jezdci. Valtterimu Bottasovi byl nasazen nový motor. Pro Finského závodníka to bude již třetí penalizace v posledních šesti závodech.

Haas vyměňoval komponenty na obou vozech. Kevin Magnussen pojede s novým spalovacím motorem, turbem a MGU-H. Jeho týmový kolega Mick Schumacher bude mít novou převodovku, za což obdržel + 10 míst a dalších pět za nový spalovací motor.

Z konce startovního roštu také odstartuje trio závodníků, mezi nimiž je také Lewis Hamilton. Brit bude mít v útrobách své formule zbrusunovou pohonnou jednotku. Zatímco Carlos Sainz klesne o 25 míst. Kromě nových komponent pohonné jednotky (+ 15 míst) a dalších 10 míst dostal za nové komponenty převodovky. Španěl nakonec přeskočil i Júkiho Cunodu, protože navíc mu bude nasazen čtvrtý spalovací motor.

Pilot AlphaTauri je největším hříšníkem, jelikož pro Monzu dostal penalizaci 10 míst, za to že nastřádal pět napomenutí – z toho čtyři za obranu. Jelikož by startoval z chvostu, tak se tým rozhodl vyměnit komponenty motoru.

Pozice Jezec Tým Penalizace
1. Charles Leclerc Ferrari
2. George Russsell Mercedes
3. Lando Norris McLaren
4. Daniel Ricciardo McLaren
5. Pierre Gasly AlphaTauri
6. Fernando Alonso Alpine
7. Max Verstappen Red Bull + 5 míst
8. Nyck de Vries Williams
9. Kuan-jü Čou Alfa Romeo
10. Nicholas Latifi Williams
11. Sebastian Vettel Aston Martin
12. Lance Stroll Aston Martin
13. Sergio Pérez Red Bull + 10 míst
14. Esteban Ocon Alpine + 5 míst
15. Valtteri Bottas Alfa Romeo + 15 míst
16. Kevin Magnussen Haas + 15 míst
17. Mick Schumacher Haas + 15 míst
18. Carlos Sainz Ferrari start z konce pole
19. Lewis Hamilton Mercedes start z konce pole
20. Júki Cunoda AlphaTauri start z konce pole

 

Zdroje článku:

Redakce SvětFormule.cz (Barbora Goldmannová)
Sdílejte na:
Zavřít