Italská karanténa přitížila situaci Ferrari a AlphaTauri

Italská karanténa přitížila situaci Ferrari a AlphaTauri

Italská vláda v sobotu vyhlásila v některých regionech karanténu. Ještě více tak zkomplikovala situaci italským stájím Formule 1.

Koronavirus nadále komplikuje start sezóny 2020 v různých oblastech motorsportu. V sobotu byla v některých regionech v severní části Itálie vyhlášena karanténa, která ještě více zkomplikovala cestovní plány některých týmů.

Přímo ohroženo je Ferrari, jehož továrna v Modeně se nachází uvnitř jedné z tzv. “červených zón”, které nyní podléhají velkým restrikcím týkajícím se vycestování.

Stáj z Maranella však zatím hlásí, že její účast na úvodní Velké ceně Austrálie ohrožena není.

”V návaznosti na opatření včera večer oznámená italskou vládou monitorujeme a hodnotíme situaci a jsme v úzkém kontaktu s příslušnými orgány a všemi potřebnými organizacemi,” uvádí se v prohlášení Ferrari.

”Dodržování vládních regulí představuje pro Ferrari primární garanci zajištění bezpečnosti pro jeho zaměstnance a jejich rodiny, což je naší prioritou. Každé naše rozhodnutí bude učiněno v souladu s tímto principem.

Část týmu a vybavení již dorazila do Melbourne a odjezd zbývajících členů týmu bude probíhat podle plánu, pokud nám nebude nařízen opak.”

O něco méně závažná by měla být situace týmu AlphaTauri, jelikož její sídlo ve Faenze neleží v žádné červené zóně.

Do potíží se může dostat také Pirelli sídlící v Miláně. Výhradní dodavatel pneumatik pro Formuli 1 již musel odložit test mokrých 18-palcových pneumatik, jenž byl naplánován na čtvrtek 5. března do Fiorana. Nové datum zatím nebylo potvrzeno.

Sdílejte na:
Zavřít