Ticho na tribunách: V Bahrajnu se pojede bez diváků

Ticho na tribunách: V Bahrajnu se pojede bez diváků

Druhý závod letošní sezóny se odjede poprvé v historii bez diváků na tribunách. Vedení bahrajnského okruhu tak rozhodlo po nekontrolovaném růstu počtu nakažených virem COVID-19.

Před několika dny byl v Bahrajnu přerušen prodej lístků. Nyní bylo oznámeno, že se závod pojede bez divácké podpory na tribunách. Závod, který se pojede za dva týdny, bude prvním závodem v historii Formule 1, který se odjede za prázdných tribun.

Pokyn přišel ze strany vlády. Televizní přenos nebude rozhodnutím ovlivněn.

„Po konzultacích s mezinárodními partnery a s královskou zdravotní organizací jsme učinili rozhodnutí, že se letošní Grand Prix bude týkat pouze účastníků,“ stálo v prohlášení.

„Pro nás, jakožto hostitelský stát F1, je velmi důležité vyvážení blahobytu příznivců i účastníků. Za daných okolností není bezpečné pořádat závod, který navštíví tisíce místních, ale i mezinárodních fanoušků.“

„Abychom zmírnili dopad na sport a na fanouškovskou základnu, rozhodli jsme se závod odjet.“

Bahrajn v posledních dnech zavádí přísná bezpečností opatření. Podle vlády by závod Formule 1 učinil tato opatření kontraproduktivními.

„Víme, že touto zprávou zklameme spoustu fanoušků, obzvlášť těch, kteří plánovali do Bahrajnu vycestovat, což je základní kámen mezinárodního sportu. Bezpečnost je však naše nejvyšší priorita.“

Koronavirus ovlivnil i továrnu Ferrari v Maranellu. Na Modenu, kde se nachází Maranello, byla uvalena karanténa. Nejen Formule 1, ale i MotoGP tak čelí nové výzvě, na severu Itálie totiž působí několik týmů.

GP Austrálie, která tradičně zahajuje sezónu F1, by se měla konat příští týden. V tuto chvíli její zrušení nehrozí.

Sdílejte na:
Zavřít