Imola opět nabízí své služby, jelo by se bez fanoušků

Imola opět nabízí své služby, jelo by se bez fanoušků

Prezident závodního okruhu Imola Uberto Selvatico Estense se nechal slyšet, že je trať poblíž Boloni stále ochotna uspořádat Grand Prix, jedinou podmínkou by byla absence diváků na tribunách.

Po únorovém odložení GP Číny se hovořilo o potenciálních náhradách, Imola se tehdy nabídla, že by závod uspořádala. Situace se zkomplikovala poté, co se Itálie stala ohniskem nákazy covidu-19.

Dosud bylo odloženo nebo zrušeno 9 úvodních závodů sezóny. Letošní ročník je v ohrožení, vedení se tak rozhodlo upnout na možnost závodů bez přítomnosti fanoušků.

Tzv. závody „za zavřenými dveřmi“ jsou jednodušší na organizaci. Okruh by se v takovém případě vyhnul nastavování cen lístků, které by pokryly poplatky za pořádání závodu. Otázkou je, zda by v takovém případě mělo FOM vůbec poplatky vyžadovat.

„Tahle situace je pro nás příležitostí, jak se ucházet o místo v kalendáři letošní sezóny,“ prozradil Umberto Selvatico Estense v rozhovoru pro Motorsport.com. „Potřebují závody, aby dodrželi smlouvu s FIA a mohli uspořádat mistrovství světa, tak proč nezávodit na Imole?“

Selvatico Estense ale uvádí, že je důležité dbát na pokyny a nařízení vlády. „Samozřejmě záleží i na nich, jestli by nám tenhle závod umožnili uspořádat.“

„Trať bychom nabízeli zadarmo, poté bychom si promluvili o nákladech z naší strany. Mohli bychom požádat o pomoc kraj. Nejsme v situaci, kdy bychom byli schopni zaplatit poplatek za pořádání závodu.“

„(Pořádání závodu) je mnohem jednodušší bez fanoušků, nemusíme se starat o tribuny, nemusíme řešit VIP atd. Bude to levnější než běžná organizace. Lidé už začali uvažovat o pořádání fotbalových zápasů bez fanoušků.“

Prezident Imoly dosud nehovořil s představiteli F1.

Co se týče potenciálního data pořádání závodu, prozradil Selvatico Estense, že by Imola mohla uspořádat závod týden po GP Itálie, která je naplánována na 6. září. Teoreticky by se mohl závod odjet i týden před Monzou, v ohrožení je totiž GP Belgie, jejíž původní termín je stanoven na 30. srpna.

„Možná by bylo jednodušší uspořádat závod s týdenním rozestupem od Monzy. Týmům bychom ušetřili čas i peníze.“

Pokud by se závod nemohl uspořádat v září, nebyl by to podle Selvatica Estenseho problém. Počasí na Imole přeje i v pozdních podzimních týdnech.

„Vloni jsme měli krásné počasí i v říjnu, dokonce i v první polovině listopadu. Počasí se tedy neobáváme.“

„Lidé by se určitě rádi do Imoly vrátili. Je to pro nás sen, ale stále jen sníme!“

 

Sdílejte na:
Zavřít