VC Belgie ohrožena novým vládním nařízením

VC Belgie ohrožena novým vládním nařízením

Kvůli stále probíhající pandemii koronaviru byla v Belgii prodloužena omezení pro masové akce. Časový rámec nyní přímo zasahuje i závod Formule 1.

Kalendář Formule 1 pro sezónu 2020 dostává další trhliny. Belgická vláda totiž prodloužila zákaz masových akcí až do 31. srpna.

Kvůli pandemii nemoci COVID-19 již bylo zrušeno nebo odloženo prvních devět velkých cen ročníku 2020. Je přitom velmi pravděpodobné, že také původně desátý závod, Velká cena Francie, bude muset ustoupit.

Předsedkyně belgické vlády Sophie Wilmès v tomto týdnu potvrdila, že všechny akce znamenající shromažďování velkého počtu osob, jako jsou festivaly či sportovní události, budou až do konce srpna zakázány. To se týká i Velké ceny Belgie, která je plánována na 30. srpna.

Závod by se teoreticky mohl jet bez fanoušků, což by však pro tamní pořadatele znamenalo velké problémy. Předchozí ročníky byly totiž i díky návštěvě příznivců Maxe Verstappena z Nizozemska vyprodané, během závodního víkendu dorazilo na okruh okolo 250 tisíc diváků.

I bez fanoušků by však samotná organizace závodu znamenala přítomnost několika stovek lidí, není tedy jasné, zda by i v takovém režimu byl závod vůbec povolen.

Komerční ředitel VC Belgie Stijn de Boever řekl: “V následujících dnech budeme pokládat spoustu otázek a zvažovat svoje možnosti. Vy je znáte velmi dobře, buď jiný termín, nebo podnik bez diváků.

Jenže i bez diváků bychom měli na okruhu spoustu lidí kvůli organizaci. A co je to masová akce? Znamená to 500, 3000, 5000 lidí?”

Otazníky nad Francií, Itálií

Nejistota panuje také nad Velkou cenu Francie, která je za současné situace na pozici prvního ještě nezrušeného či neodsunutého závodu. Konat se má 28. června. Také podniku na okruhu Paula Ricarda se však týkají místní omezení.

Ozvali se zároveň pořadatelé italské grand prix v Monze. Ti dopředu deklarují, že odmítají nechat situaci zajít tak daleko jako v případě původního úvodního podniku v Austrálii.

Velká cena v Melbourne byla odvolána jen několik hodin před plánovaným začátkem prvního pátečního tréninku, tedy v době, kdy už před branami okruhu čekaly davy diváků.

Italská Monza se nachází v Lombardii, tedy jedné z nejhůře zasažených oblastí současnou koronavirovou pandemií. Konec krize přitom zatím zůstává v nedohlednu, nad pořádáním závodu tak nadále visí otazník. Organizátoři přitom vzhledem ke svému prohlášení o australské chybě budou chtít rozhodnout co nejdříve.

Zdroje článku:

Autosport
Sdílejte na:
Zavřít