Hungaroring vzkazuje: Pokud závod, tak bez fanoušků

Hungaroring vzkazuje: Pokud závod, tak bez fanoušků

Organizátoři GP Maďarska dnes oznámili, že přítomnost fanoušků na okruhu během letošní GP Maďarska nepřipadá v úvahu. Vstupenky budou moci fanoušci využít v příštím roce, nebo si mohou zažádat o navrácení peněz.

Zpráva z okruhu přišla chvíli poté, co maďarská vláda oznámila prodloužení zákazu hromadných akcí nad 500 osob do 15. srpna.

Dokonce i závod bez fanoušků tento limit převyšuje, vláda by ale v takovém případě mohla udělit výjimku, jelikož se jedná o čistě televizní přenos.

Závod je stále naplánován na 2. srpna. V tuhle chvíli se ale jedná o možnosti závod odložit, i přesto by se však jelo bez přítomnosti diváků na tribunách.

„Rozhodnutí maďarské vlády prodloužit hromadné akce s účastí nad 500 osob do 15. srpna mělo na závod přímý dopad,“ informovali organizátoři pro web Motorsport.com.

„Náš tým byl v neustálém spojení s vedením F1 a snažil se najít způsob, jak závod před zraky diváků uspořádat. Naneštěstí kvůli rozhodnutí vlády nebude tato varianta nadále možná.“

„Zdraví a blahobyt našich fantastických fanoušků, zaměstnanců a účastníků šampionátu bylo a je naší primární starostí. Bohužel nemáme na výběr a museli jsme učinit tento závěr.“

„Nadále jsme ochotni pracovat na bezpečném řešení, které by nám v srpnu na Hungaroringu umožnilo přivítat celou rodinu F1, ale v tuhle chvíli je evidentní, že se tak může stát pouze ‚za zavřenými dveřmi‘.“

„Ačkoliv se nejedná o ideální řešení, věříme, že uspořádat závod bez přítomnosti diváků – přičemž závod bude nadále vysílán v televizi – je lepší variantou než nezávodit vůbec.“

Organizátoři budou v následujících týdnech po vzoru GP Velké Británie kontaktovat fanoušky. Lístky lze využít v příštím roce, nebo si mohou zažádat o navrácení peněz.

Sdílejte na:
Zavřít