Hülkenberg obdrží penalizaci za nový motor

Hülkenberg obdrží penalizaci za nový motor

Pilot Renaultu Nico Hülkenberg obdržel penalizaci, která ho bude stát 5 míst na startu nedělního závodu, jelikož se tým rozhodl nasadit motor specifikace B.

Vylepšení, které se týká nasazení pouze nového V6 motoru, absolvoval jeho týmový kolega Daniel Ricciardo již minulý týden na Paul Ricard.

Jezdec McLarenu Carlos Sainz nasadil vcšechny nové komponenty specifikace B v pátek na Red Bull Ringu. Španělský jezdec tak bude startovat ze zadní části startovního pole, jelikož měl poruchu v Melbourne a nasazením specifikace B překročil povolený počet komponent na sezónu, z čehož vyplývá, že obdrží penalizaci.

Hülkenberg dostal penalizaci během VC Španělska, kde nasadil nový set komponent, včetně čtvrtého V6 motoru. Penalizace ale neměla význam, jelikož musel startovat z boxové uličky kvůli změny specifikace předního křídla.

Jelikož dnes nasadil pátý motor, poklesne pouze o 5 míst.

Hülkenberg také přiznal, že měl v pátek problémy s vyvážením.

„Samozřejmě je to krátký okruh, není tady moc zatáček, ale typ Spielbergu má svoje vlastní zákony a pravidla,“ řekl. „Je to složitá stará trať, velmi technická.

Hlavní problém byl ale s vyvážením a je tady velmi těžké najít správný rytmus. Samozřejmě se to odráží na výsledcích.

Měli jsme problém s výkonem v nízkých rychlostech, tak jsme se rozhodli zkusit jízdy s menším množstvím paliva a našli jsme tak malý kompromis mezi jízdou s větším množstvím paliva.“

Kromě Sainze a Hülkenberga obdržel penalizaci i Alex Albon, který kvůli nasazení třetí specifikace motoru Honda bude taktéž startovat z chvostu startovního pole.

Sdílejte na:
Zavřít