Alexander Albon nasadí v Rakousku nový motor

Alexander Albon nasadí v Rakousku nový motor

Alexander Albon, který závodí za Toro Rosso, dostane novou pohonnou jednotku specifikace tři. Bohužel se výměna motoru neobejde bez penalizace.

Honda pro tento rok dodává pohonnou jednotku dvěma týmům – Red Bullu a sesterské stáji Toro Rosso. Japonský dodavatel odhalil technický problém v Číně, a proto urychlil vývoj pohonné jednotky specifikace dva. Tato specifikace byla nasazena v Ázerbájdžánu. Specifikaci tři Honda nasadila pro Daniila Kvjata a oba jezdce Red Bullu už ve Francii. Alexander Albon na okruhu Paul Ricard závodil stále s pohonnou jednotkou specifikace dva.

Honda potvrdila, že Alexander Albon nasadí motor specifikace tři tento víkend v Rakousku.

„Když jsme před několika dny nasadili specifikaci tři ve Francii, neměli jsme žádné problémy a získali jsme spoustu dat. Tento víkend (v Rakousku – pozn. red.) budou mít naši nejnovější specifikaci všichni čtyři piloti včetně Alexandra, což pro něj bohužel znamená, že dostane penalizaci. Stejně jako ve Francii jsou předpovídány vysoké teploty i pro Rakousko, takže tento faktor musíme mít vzít v potaz při přípravě a spoléhat se na data, které jsme získali na okruhu Paul Ricard,“ uvedl šéf Hondy Toyoharu Tanabe.

Sdílejte na:
Zavřít