Hülkenberg by v top autě vyhrával, tvrdí Sainz

Hülkenberg by v top autě vyhrával, tvrdí Sainz

Německý závodník patří v paddocku k jedněm z nejlepších pilotů, na což upozorňuje i jeho bývalý kolega Sainz.

Nico Hülkenberg je bezesporu kvalitním jezdcem, přesto u jeho jména svítí jedna nelichotivá statistika: Po 156 startech do velké ceny formule 1 nemá na kontě ani jedno pódium. Němcův bývalý týmový kolega Carlos Sainz je však přesvědčený, že v tom hraje zejména technika, kterou měl Hülkenberg doposud k dispozici.

„Pro mě je jedním z kluků, kteří by okamžitě vyhrávali, kdybyste jej posadili do Mercedesu, Ferrari nebo Red Bullu. Ale bohužel to nemůžete vidět, protože Formule 1 funguje tak, jak funguje,“ přičemž Španěl naráží na fakt, že v posledních letech obsazovali pódiová umístění pouze jezdci předních třech týmů a vloni se stalo pouze dvakrát, že na stupních vítězů stanul i pilot ze středu pole.

Co se však týká „Formule 1,5“, jak nazval zbytek startovního pole za modro-stříbrno-červeným triem majitel týmu Haas Gene Haas, tam Hülkenberg skončil hned šestkrát na prvním místě, zatímco Sainz pouze jednou v závěrečném podniku sezóny v Abú Zabí.

Podle Sainze je Hülk právem nejlepším ze zbytku pole, protože lepší výkony u pilotů ze středu pole neviděl.

Nicméně sám pilot Renaultu se po sedačce u jiné stáje neohlíží, protože jeho cílem je pomoci svému aktuálnímu týmu dostat se zpět na špičku. Zároveň si ale uvědomuje, že to nebude přes noc.

„Od Nica jsem se toho naučil spoustu, což si teď odnáším do McLarenu. Tým jsem sdílel s jedním z nejtalentovanějších jezdců v současném poli,“ pochvaluje si Sainz.

Také rodák z Madridu bude mít co dočinění s Francouzi, neboť McLaren odebírá jejich pohonné jednotky. Proto doufá, že Renault udělá opět krok vpřed: „Protože to bude znamenat, že zlepšili i motor, a motor půjde do McLarenu a ten začíná fungovat. Přeju jim všechno nejlepší. Vím, že je to náročný proces.“

Stáj z Wokingu vstoupí do nové sezóny s kompletně obměněným jezdeckým složením. Do druhého kokpitu vedle 24letého závodníka se posadí nováček Lando Norris, proto se očekává, že právě Sainz bude lídrem týmu. „Od Nica jsem se toho naučil spoustu, což si teď odnáším do McLarenu. Tým jsem sdílel s jedním z nejtalentovanějších jezdců v současném poli,“ pochvaluje si Sainz.

Sdílejte na:
Zavřít