Horner nevylučuje přestup Sainze do Red Bullu

Horner nevylučuje přestup Sainze do Red Bullu

Šéf Red Bullu Christian Horner poukazuje na fakt, že dominatní vítězství Carlose Sainze na Velké ceně Austrálie nezůstalo bez povšimnutí. Na pořadu dne může být i nová smlouva.

Carlos Sainz zažil velmi náročný víkend. Před necelými dvěma týdny mu bylo operováno slepé střevo, které mu znemožnilo závodit na Velké ceně Saúdské Arábie. Na následujícím závodě v Austrálii bylo vše jinak. Španěl zvítězil, protože Maxe Verstappena potkal ve druhém kole problém s brzdami a musel tak ze závodu odstoupit.

Sainz je bohužel na příští rok bez sedačky, protože se italská stáj rozhodla podepsat Lewise Hamiltona.

Red Bull má v tento moment poměrně hodně zájemců, kteří si brousí zuby na místo Sergia Péreze. Daniel Ricciardo, Júki Cunoda nebo Liam Lawson, to jsou jména, kterých jsou plná média. V poslední době se dokonce mluví o Fernadovi Alonsovi, což indikuje, že se tým z Milton Keynes rozhlíží i mimo svůj okruh jezdců.

Christian Horner má v budoucí jezdecké sestavě celkem jasno. „V Red Bullu chceme tu nejlepší dvojici jezdců z celého startovního pole, proto je dobré se rozhlížet i mimo náš okruh jezdců.“

„Sainzovo vítězství bylo fenomenální. Pro příští rok nemá sedačku a podařilo se mu vyhrát závod. Podívejte, nemůžu vyloučit, že se nenachází v našem výběru, zároveň je také jediným jezdcem, který nás dokázal porazit i minulý rok při Velké ceně Singapuru,“ dodává Horner.

Sdílejte na:
Zavřít