Hlavní závod F3 v Bahrajnu patřil Brazilci Bortoletovi

Hlavní závod F3 v Bahrajnu patřil Brazilci Bortoletovi

Nedělní závod F3 vyhrál „na trati“ Ital Gabriele Mini. Díky jeho penalizaci se ovšem z plného počtu bodů mohl radovat Brazilec Gabriel Bortileto. Z tria vozů Antonína Charouze byla nejlepší Němka Flörschová – stačila ale jen na 21. místo.

30 účastníků F3 mohlo nastoupit jaksi v „pořadí skutečné výkonnosti“ – o postavení na startu rozhodla páteční kvalifikace. Ital Gabriele Mini (Hitech) tedy směl do závodu vyrazit před Brazilcem Gabrielem Bortoletem (Trident), Švýcarem Gregoirem Saucym (ART) a Oliverem Goethem z Monaka (Trident). Vítěz sobotního sprintu Josepo Maria Marti stál jen na 12. místě a bylo otázkou, zda Španěl, který minulou sezonu v F3 nepředvedl zhola nic, pouze čerpal ze včerejší pole position, nebo zda se v něm skutečně probudily doposud „skryté talenty“. V probuzení talentu doufali i v německo-českém týmu PHM Racing by Charouz, kde po zpackané kvalifikaci zažili podobně strašnou sobotu…

Za jakési „klubově-anonymní atmosféry“ (tribuny v Bahrajnu zůstaly jako vždy prázdné) předvedl nejlepší start Bortoleto a ve druhé zatáčce se před polemana Miniho dostal i Saucy. Flörschová se z úvodního kola vrátila jako 24., její kolehové od PHM, Wisnicki a Faria o několik pozic za ní.

Když se Mini ve 4. kole dostal zpět na druhou pozici, byl Bortoleto již o 3 sekundy před ním. O čtyři kola později byl tento náskok ovšem ztracen: po nehodě Smithe s Boyou se neutralizovalo. Následující restart proběhl hladce a Mini se krátce poté probojoval na první místo. Jeho náladu ale pokazila hláška, že obdržel za přestupek týmu na gridu 5sekundovou penalizaci.

V polovině závodu na 22 kol vedl Mini, Bortoleto ho ovšem šikovně sledoval. S odstupem za nimi následovali Saucy a Goethe. Flörschová postoupila na 22. místo, Wisnicki a Faria drželi pozice 25 a 26.

7 kol před cílem se v Monaku žijící syn německého otce a dánské matky Oliver Goethe dostal před Saucyho. Lídr Mini měl 2 kola před koncem ohromnou smůlu, že v 1. zatáčce kolidovali Smith a Faria, pročež se závod dojel za neutralizace za bezpečnostním vozidlem. Brazilec Gabriel Bortoleto udělal vše správně: dojel těsně za Minim, což znamenalo vítězství, Ital se ale takto těsným dojezdem propadl na 8. místo. Potomek velkého básníka Goethe slavil senzační dvojitý triumf pro Trident před Beganovicem, Saucym a Browningen. Marti dokázal potvrdit svůj sobotní výsledek 6. pozicí. První tři místa tedy patřily debutantům, kteří do F3 přišli z našlapané F-Regional.

Spolehlivá Flörschová dojela PHM Racingu by Charouz pro 21. místo.

Příští závody F3 se budou konat začátkem dubna v Melbourne.

Výsledek závodu F3:

  1. Gabriel Bortoleto, Trident
  2. Oliver Goethe, Trident
  3. Dino Beganovic, Prema
  4. Gregoire Saucy, ART
  5. Luke Browning, Hitech
  6. Josep Maria Marti, Campos
  7. Kaylen Frederick, ART
  8. Gabriele Mini, Hitech
  9. Sebastian Montoya, Hitech
  10. Paul Aron, Prema

21. Sophia Flörsch, PHM Racing by Charouz
24.
Piotr Wisnicki, PHM Racing by Charouz
25. Roberto Faria, PHM Racing by Charouz 

Zdroje článku:

Redakce SvětFormule.cz (Roman Klemm)
Sdílejte na:
Zavřít