Hill se projel ve vítězném voze svého otce

Hill se projel ve vítězném voze svého otce

Damon Hill v pátek na trati v Šanghaji usedl do vítězného vozu svého otce Grahama Lotusu 49B, se kterým vyhrál Velkou cenu Monaka.

S podvozky R10 jezdili také Jochen Rindt a Emerson Fittipaldi. Svojí poslední jízdu si užily v roce 1970 na trati v Rakousku, kde za volant usedl brazilský jezdec.

Lotus byl jediný klasický vůz Formule 1, který se objevil na trati a zúčastnil se oslav tisícáté Velké ceny.

„Byla to skvělá zábava,“ řekl Hill. „Již dříve jsem čtyřicet devítky testoval, ale nikdy jsem v nich tolik netlačil i když tady máte více prostoru.

Divně se do nich nasedá. Způsob, jakým se do nich leze je naprosto unikátní, jelikož volant se nedá vytáhnout. Pamatuji si, jak jsem tátu sledoval, jak se do něj leze, takže jsem dal ruce za sebe a sklouzl tam, stejně jako on.

Trošku jsem si s tím pohrával. Jemu však bylo 40 když to auto řídil a já jsem teď o něco starší!“

Hill řídil auta svého otce tak často, že to nebylo tak významné jako dříve. Říká, že měl větší bzučení zažil, když se poprvé znovu setkal se svým vozem Williams FW18.

„Už jsem to překonal. V roce 1996 v Goodwoodu to pro mě bylo velice emotivní, jelikož jsem se s tím vozem setkal poprvé od doby, co jsem z něj vylezl.

Mohu jen říct, že prostředí je mi velmi povědomé, jelikož jsem zde zažil skvělé okamžiky, a tak se mi některé věci vracejí do paměti. Pamatujete si, kdo jste byli na svém vrcholu jako závodník a to je velmi zvláštní pocit.“

Sdílejte na:
Zavřít