Hamilton predikuje výsledky top týmů po letní pauze

Hamilton predikuje výsledky top týmů po letní pauze

Lewis Hamilton předpověděl, jak bude vypadat rozložení sil v závodech po letní pauze. Domnívá se, že bude pokračovat souboj o druhé nejrychlejší auto na gridu, i když už se týmy budou pomalu zaměřovat na vývoj monopostu pro sezonu 2024. Zároveň poodhalil cíle Mercedesu do zbytku letošního ročníku.

Dá se říci, že se v letošní sezoně závodí už pouze o druhé místo v Poháru konstruktérů. Mercedes si před letní pauzou upevnil druhé místo, ale Hamilton s Russelem na dvojici Verstappen – Pérez ztrácí více než 250 bodů.

Ferrari naopak mocně dotahuje na aktuálně třetí Aston Martin. Italský tým se dotáhl na rozdíl pouhých pěti bodů. Aston Martin ztratil kouzlo ze začátku ročníku, Fernando Alonso byl šestkrát na pódiu, ale poslední trofej si domů odvezl z Kanady, od té doby je to v podání Aston Martinu výsledkově šeď a body naskakují na týmové konto velmi pomalým tempem.

Naopak po hororovém startu ročníku si spravil chuť McLaren. Lando Norris vybojoval dvě pódiová umístění po sobě, radoval se v Silverstone a na Hungaroringu. Oscar Piastri zase předvedl první finiš v top 3 ve sprintu v Belgii. Během posledních čtyř víkendů posbíraly oranžové monoposty 86 bodů a drží se na pátém místě s výrazným náskokem na zbytek pronásledovatelů.

Lewis Hamilton by však byl rád, kdyby Mercedes dokázal vylepšit některé aspekty současného monopostu. Sedminásobný mistr světa však jedním dechem dodává, že prioritou je vyvíjet auto na příští sezonu.

„Musíme na autě ještě zapracovat, konkrétně na vyvážení a potřebujeme více přítlaku, ostatně jako vždycky. Vím, že všichni v továrně se soustředí na to, aby to dokázali, a také se soustředí na to, abychom získali druhé místo pro tým v šampionátu konstruktérů a pokusili se získat třetí místo mezi jezdci,“ sdělil jezdec, který ve formuli 1 debutoval už v roce 2007.

„Sice nevím, jak moc se budou ostatní týmy vyvíjet ve druhé části sezóny, ale myslím, že opět dojde k nějakým posunům,“ sdělil Hamilton. „Tedy nevím, co se stalo s Aston Martinem, ale na první pohled to vypadá, že se zastavili. Naopak jsem si jistý, že McLaren bude ve druhé fázi silný. Ferrari a my, všichni jsme si velmi, velmi blízko. Takže v závislosti na trati určitě dojde k nějakému promíchání pozic. Především doufám, že se nám podaří splnit naše cíle,“ uzavřel vítěz 103 závodů formule 1.

Sdílejte na:
Zavřít