GP Kanady se přidává na seznam odložených závodů

GP Kanady se přidává na seznam odložených závodů

Austrálie až Ázerbájdžán, v těchto destinacích se mělo konat prvních osm závodů sezóny. Kvůli šířící se pandemii koronaviru byly závody zrušeny. Na tento seznam se dnes přidal další event – GP Kanady byla odložena na neurčito.

GP Kanady byla oficiálně odložena. Původně se mělo jednat o devátý závod v pořadí mistrovství světa F1. Štafetu „úvodních podniků“ v tuhle chvíli přebírá GP Francie, která by se měla konat 28. června.

GP Kanady se měla jet jen týden po GP Ázerbájdžánu. Závod v Baku byl odložen už 23. března, Kanaďané si s rozhodnutím dali na čas, jelikož příprava okruhu netrvá tak dlouho jako v případě městského závodu v Baku.

Z několika zdrojů zní, že by se závod mohl odjet ke konci léta. Na oficiální oznámení si ale budeme muset ještě nějakou chvíli počkat.

„Za poslední měsíc jsme neustále vedli diskusi s F1, s vedením města Montreal, s provinciální a federální vládou,“ stálo v oficiálním prohlášení okruhu.

„Dodržujeme směrnice vydávané zdravotními orgány a řídíme se odbornými pokyny poskytovanými úřady.“

„Z hloubi duše děkujeme všem mužům a ženám, kteří v těchto těžkých a nejistých dobách tvrdě a neúnavně pracují, aby nás udrželi ve zdraví, v bezpečí a bez hladu.“

Šéf Formule 1 Chase Carey potvrdil, že s organizátory kanadského závodu nalezne náhradní termín. „Vždy se na závod v tomto neskutečném městě těšíme. Letos si počkáme o něco déle, ale až se nám povede v pozdějším termínu dorazit, zajistíme velkolepou show.“

Promotér GP Kanady Francois Dumontier chválí snahu týmů pomoci v těchto složitých časech s bojem proti koronaviru.

„Jsem hrdý na to, že se Formule 1 rozhodla v této složité krizi pomoci,“ prozradil Dumontier. „Musíme zajistit, aby všechna naše energie byla vynaložena v boji proti nemoci COVID-19.“

V březnu Dumontier oznámil, že pokud bude závod odložen, bude se muset odjet před polovinou října. Později to nebude kvůli povětrnostním podmínkám možné.

Sdílejte na:
Zavřít