GP Bahrajnu a koronavirus: Rekapitulace událostí

GP Bahrajnu a koronavirus: Rekapitulace událostí

Letošní GP Bahrajnu se odjede bez fanoušků. Na nejdůležitější otázky týkající se „závodu za zavřenými dveřmi“ odpověděl webový portál Motorsport.com.

Pro ty z vás, kteří se ztrácíte v dění několika posledních dní, připravil webový portál Motorsport.com krátký článek, ve kterém rekapituluje nejdůležitější události. Odkaz na článek v angličtině zde.

Proč se GP Bahrajnu odjede „za zavřenými dveřmi“?

Bahrajn se v letošní sezóně rozhodl pro závod bez přítomnosti fanoušků. To znamená, že jim nebude dovolen vstup na závodní okruh během Grand Prix víkendu.

Rozhodnutí bylo učiněno na základě šíření epidemie koronaviru. Bahrajnská vláda věří, že by takto významná sportovní událost mohla ohrozit bezpečnost občanů.

Pojedou se i jiné závody bez fanoušků?

Formule 1 dosud neoznámila, zda se podobným způsobem odjede i jiný závod.

Německý šampionát DTM přesunul své předsezónní testy z Monzy na německý Hockenheimring. Nadále neumožní vstup fanouškům.

MotoGP bylo donuceno zrušit úvodní závod roku v Kataru (zrušení se netýkalo nižších kategorií, ty byly přítomné již minulý týden kvůli předsezónním testům) a odsunout závod v Thajsku z březnového termínu na zářijový. Prezident Dorny Carmelo Ezpeleta uvádí, že závod bez fanoušků je jednou z možností, kterou šampionát MotoGP může v případě nouze využít.

Podobná politika již byla zavedena i mimo svět motorsportu. Světový pohár v biatlonu, který se konal od 5. do 8. března v Novém Městě na Moravě, se též konal bez diváků na tribunách. V Itálii je zákaz vstupu fanoušků na všechny sportovní akce povinný, a to minimálně do 3. dubna.

Odjel se již nějaký závod F1 „za uzavřenými dveřmi“?

Bahrajnská Grand Prix bude historicky prvním závodem bez přítomnosti fanoušků. Co se týče tréninků, není tomu tak. Během GP USA 2015 a GP Japonska 2019 se „za zavřenými dveřmi“ odjely třetí volné tréninky. Příčinou byla alarmující předpověď počasí.

Co mám dělat, když mám na bahrajnský závod zakoupené lístky?

Okruh bude fanouškům, jenž si na letošní závod lístky pořídili, vracet peníze. V následujících dnech bude všechny fanoušky kontaktovat.

Ovlivní to televizní přenos?

Neovlivní. Závodní procedury pozměněny nebudou, televizní přenos ovlivněn nebyl. Závod tak budete moci sledovat živě.

Sdílejte na:
Zavřít