Gasly a Giovinazzi penalizováni, klesnou o tři místa

Gasly a Giovinazzi penalizováni, klesnou o tři místa

Trestům se naopak vyhnou Leclerc, Pérez a Hülkenberg, kteří nezareagovali na signál zastavit k povinnému převážení u sportovních komisařů.

Pierre Gasly klesne na startovním roštu Velké ceny Monaka o tři pozice dolů. Sportovní komisaři posoudili, že Francouz ve druhé části kvalifikace zablokoval svého krajana Romaina Grosjeana.

Piloti Haasu ve svém rychlém kole na náměsí u kasina dojel pomalého Gaslyho, který mu nešťastně dělal prostor téměř v ideální stopě. Grosjean nezvládal jezdce Red Bullu objet, na poslední chvíli proto musel prudce zabrzdit a do svého soupeře málem narazil.

Grosjean se nad Gaslyho počínáním značně rozčiloval: „Lidi na to úplně s**ou, opravdu!“

Gasly za své počínání kromě trestu odsunu na startovním roštu dostal jeden trestný bod na svoji licenci.

Stejně dopadl také Antonio Giovinazzi z Alfy Romeo. Ital v úvodním kvalifikačním segmentu zablokoval Nika Hülkenberga. A přestože sportovní komisaři uznali, že tým Giovinazziho varoval pozdě, podotkli také, že měl situaci lépe předvídat sám od sebe.

Sám Hülkenberg naopak penalizaci unikl, podobně jako Charles Leclerc a Sergio Pérez. Všichni tři totiž během kvalifikace nezastavili na pokyn sportovních komisařů k povinnému převážení. Ve všech třech případech ale příslušné týmy vrátily své závodníky na váhy, než jejich mechanici stačili začít na vozech pracovat.

Komisaři také uznali, že netradiční monacký nájezd do boxové uličky značně ztěžuje situaci oběma stranám. Vyšetřovaní piloti totiž v době odbočení do boxů viděli zelené svělo na tabuli signalizující nutnost zastavit pro vážení. Signál s jejich startovními čísly se objevil na poslední chvíli.

Situace v Monaku je komplikovaná i pro komisaře. Kvůli krátkému nájezdu do boxů totiž do poslední chvíle není jasné, zda projíždějící pilot odbočí do boxů, nebo ne. Času na zobrazení signálu je proto velmi málo.

Sdílejte na: