Frédéric Vasseur: První vítězství ve Ferrari bylo emotivní

Frédéric Vasseur: První vítězství ve Ferrari bylo emotivní

Ferrari v Singapuru vyhrálo první závod pod novým vedením Frédérica Vassuera, který označil letošní sezónu za náročnou. Francouzský šéf, který dříve působil u Renaultu (dnešní Alpine) a Alfa Romeo, přiznal, že byl na stupních vítězů emotivní.

„Na pódium jsem byl trochu emotivní, protože to bylo poprvé. Ale v této fázi jsem spíše přemýšlel o tom, co jsme udělali od Džiddy. Džidda byla pro nás velmi těžký víkend a my jsme se z něj hodně poučili. V Maranellu i na trati byla dobrá týmová spolupráce. Myslím, že jsme krok za krokem budovali sebevědomí a tempo. Jsem více než hrdý na práci, kterou odvedla továrna a tým,“ uvedl Frédéric Vasseur.

Francouz přiznal, že nebyl v závěrečných kolech VC Singapuru ve stresu. Přestože španělský pilot vedl celý závod, ke konci byl Carlos Sainz pod velkým tlakem v boji o vítězství. Šéf Ferrari prohlásil, že byl více ve stresu při sledování opakovaných záběrů ze závodu než při přímém přenosu.

„Byl to pro mě na boxové zídce zvláštní pocit. V posledních kolech jsem se příliš nestresoval. Upřímně řečeno jsem byl mnohem více vystresovaný, když jsem se po závodě znovu díval na posledních pár kol než během závodu. Možná je to tím pocitem, že Carlos (Sainz – pozn. red.) měl situaci opravdu pod kontrolou.“

Šéf Mercedesu Toto Wolff uvítal, že dokázal vyhrát jiný tým než Red Bull.

„Myslím, že Red Bull byl dost silný, když vyhráli všechny závody v letošní sezóně. Nesmíme zapomínat, že tady v Singapuru, který byl pro nás v minulosti, když jsme byli dominantní, velmi obtížnou tratí. Nepochybuji o tom, že budou silní na klasické trati. Je to závan čerstvého vzduchu, že máme jiného vítěze, máme pódium bez nich, takže musíme brát malá pozitiva v roce, kdy dominuje Red Bull,“ dodal k vítězství Ferrari Toto Wolff.

Sdílejte na:
Zavřít