Formule E mě nezajímá, reaguje Hamilton na Vergneho

Formule E mě nezajímá, reaguje Hamilton na Vergneho

Pětinásobný šampion Lewis Hamilton, který o tomto víkendu může získat svůj šestý mistrovský titul, reagoval na slova Jeana-Érica Vergneho, který jej nedávno pozval do šampionátu Formule E.

Prohlášení Jeana-Érica Vergneho bylo podníceno Hamiltonovými příspěvky na Instagramu, kde se Brit silně ohrazuje proti velkochovu zvířat a nabádá své fanoušky k veganské stravě.

„Na 100 procent s ním (s Hamiltonem) souhlasím a myslím si, že by bylo logické, aby vstoupil do Formule E, kde podobně smýšlí více závodníků,“ prohlásil dvojnásobný šampion elektrických formulí.

Během čtvrtečního mediálního dne před startem GP Mexika se novináři Hamiltona zeptali, zda by v budoucnu chtěl vyzkoušet vůz FE nebo zda dokonce neuvažuje o přestupu.

„Není to něco, co bych chtěl dělat,“ reagoval Hamilton. On sám si uvědomuje, že je pro mnohé velmi těžké smířit se s faktem, že se k takovýmto krizím vyjadřuje jezdec z Formule 1.

„Není to pro mě jednoduché, protože cestuji po celém světě a závodím ve Formuli 1. Naše uhlíková stopa je o hodně vyšší než uhlíková stopa průměrného obyvatele navštěvovaných měst!“

„To ale neznamená, že bychom se měli bát promlouvat lidem do duše a snažit se o změnu. Vždy se snažím věnovat pozornost věcem, kterými můžu ovlivnit naši planetu.“

„Snažím se rozšířit své vědomosti. Jestli se lidé rozhodnou vnímat to nebo ne, to je jejich věc. Já bych ale měl pocit, že jsem nevykonal nějakou práci, kdybych se o těchto problémech nezmiňoval,“ zakončil 34letý Hamilton.

Hamiltonova slova podpořil také čtyřnásobný šampion Sebastian Vettel. Podle něj by Formule 1 měla pro planetu dělat víc.

„Formule 1 je celosvětová platforma. Myslím si, že bychom v tomhle ohledu měli do světa přinést více,“ reagoval jezdec Ferrari na výpověď svého rivala.

„Každý může přispět. Každý může něco udělat, každý se může zapojit a pokud by se tak stalo, byl by to výrazný posun vpřed.“

Sdílejte na:
Zavřít