Lotterer penalizován, di Grassi nově druhým v šampionátu

Lotterer penalizován, di Grassi nově druhým v šampionátu

André Lotterer dostal dodatečnou penalizaci, když ignoroval červené světla semaforu na konci pitlane. Situace v šampionátu jezdců se tak výrazně mění.

Pro Němce, který jezdí za DS Techeetah, je to nadmíru špatné zpráva, protože tím ztratil mnoho bodů a ztratil tak přímý kontakt v šampionátu jezdců s týmovým kolegou Jean-Éricem Vergnem, který vede šampionát.

Naopak na druhé místo se tím posunul Lucas di Grassi z týmu Audi Sport Abt Schaeffler, který nyní ztrácí 32 bodů, což je více než za jeden den může jezdec získat za závod (25 b.), poleposition (3 b.) a nejrychlejší kolo (1 b.).

Vergne má náskok na týmového kolegu 44 bodů, Mitch Evans ztrácí o bod méně. Matematickou šanci na titul tak ještě mají, ale velmi malou. Vergne by musel v jednom z newyorských závodů vůbec nebodovat a v druhém zajet velmi mizerný výsledek.

Jean-Éric Vergne se tak svým třetím vítězstvím stává horkým kandidátem na titul šampiona a stal by se tak první, kterému se podařilo získat druhý titul v FE a ještě navíc v řadě.

Sdílejte na:
Zavřít