V marrákešské ePrix zvítězil da Costa na DS Techeetah

V marrákešské ePrix zvítězil da Costa na DS Techeetah

António Félix da Costa se po vítězství v marrákešské ePrix dostal do čela šampionátu. Nachlazený Jean-Éric Vergné dvě zatáčky před cílem ztratil druhou pozici a skončil třetí. Jezdce DS Techeetah rozdělil druhý Maximilian Günther na BMW.

Pole position si v Marrákeši vyjel António Félix da Costa, v první řadě jej doplnil Max Günther na BMW. Druhou řadu obsadili André Lotterer (Porsche) a Nyck de Vries (Mercedes), ze třetí odstartovali Edoardo Mortara (Venturi) a Sébastien Buemi (DAMS).

Da Costa předvedl raketový start, druhý Günther musel v nájezdu do první zatáčky odrazit útok Lotterera. André Lotterer byl brzy předjet Nyckem de Vriesem, Holanďan ale dostal penalizaci za nadměrné využívání energie a Lotterer se na třetí pozici vrátil.

Da Costa a Günther se nějakou dobu drželi blízko sebe, po využití attack módu se ale Portugalec dokázal na prvním místě odpoutat s náskokem dvou sekund.

Mezitím se Da Costův týmový kolega a úřadující šampion Jean-Éric Vergné probojovával z 11. místa na roštu. Brzy se dostal na třetí místo před Lotterera, jeho bývalý kolega se ale brzy probojoval zpět a Vergné se tak propadl zpět na čtvrtou pozici.

Günther se velmi brzy vzpamatoval a začal Da Costu dohánět. Nakonec jej předjel v první zatáčce, Da Costa se začal trápit a vystavoval se útokům třetího Lotterera. Druhou příčku ale udržel a brzy se vrátil zpět do vedení před Günthera.

Ani poslední attack mód nepomohl Güntherovi vybojovat první pozici zpět, Da Costa si na čele vyjel pohodlný náskok. Günther se naopak začal trápit a brzy jej předjel Vergné, který se předtím dokázal dostat před Lotterera na třetí místo.

Günther se nechtěl vzdát a na druhého Vergného, který začal výkonnostně ztrácet, znovu zaútočil. V první zatáčce se oba piloti málem střetli, tým Güntherovi do rádia řekl, že „pro Vergného je to prohraný boj“. To se nakonec projevilo jako pravdivé, v nájezdu do posledního kola na něm byl Günther doslova nalepený, Vergné ale odolával. Teprve dvě zatáčky před cílovou páskou se Güntherovi povedlo před Vergného dostat a zajistit si tak druhou příčku.

Marrákešskou ePrix vyhrál António Félix da Costa, pro kterého je to první triumf s týmem DS Techeetah. Portugalec si vítězstvím pojistil vedení v šampionátu. Druhé místo obsadil Max Günther na BMW, třetí skončil nachlazený Jean-Éric Vergné.

Těšně za pódiovými příčkami dojel Sébastien Buemi na Nissanu. Edoardo Mortara na Venturi obsadil pátou příčku, šestý skončil vítěz mexické ePrix Mitch Evans na Jaguaru. Evans do závodu odstartoval z poslední příčky. Úžasný dvojitý předjížděcí manévr předvedl sedmý Lucas di Grassi na Audi.

Ačkoliv ze začátku závodu bojoval o pódium, skončil nakonec André Lotterer až na osmé příčce před devátým Oliverem Rowlandem (Nissan) a desátým Samem Birdem (Virgin).

Po skvělé stíhací jízdě skončil těsně mimo body Nyck de Vries. Pascal Wehrlein jezdící pro Mahindru dostal defekt, na konci závodu ale zajel nejrychlejší kolo a skončil dvaadvacátý.

S jednokolovou ztrátou dojel na třiadvacáté příčce čínský jezdec Ma Qing Hua (NIO 333). Alexander Sims (BMW) do cíle nedojel, v posledním kole jej potkal technický problém.

Dalším závodem sezóny by měla být 4. dubna římská ePrix. Otázkou je, zda nebude kvůli šíření koronaviru v Itálii zrušena.

Sdílejte na:
Zavřít