Ferrari prodloužilo se Sainzem do roku 2024

Ferrari prodloužilo se Sainzem do roku 2024

V posledních dnech se spekulovalo o možném konci „Chilliho“ ve Ferrari, ovšem tyto zvěsti byly dnešním potvrzením o setrvání ukončeny.

Carlos Sainz je ve Ferrari druhým rokem. Zatímco při svém debutu porážel Charlese Leclerca, tak letos za ním dost zaostává. Proto se začalo spekulovat, že bude nahrazený. Kromě toho měl Španěl podmínku, že zůstane, pokud dostane smlouvu delší než roční. Na jeho místo pak byl mnohými dosazován pilot Haasu a člen jezdecké akademie Ferrari Mick Schumacher.

Mladý Němec však musí ještě vydržet, neboť tradiční stáj z Maranella se Sanizem prodloužila kontrakt o další dva roky.

„Jsem opravdu šťastný, že jsem prodloužil smlouvu s Ferrari. Vždycky jsem říkal, že není lepšího týmu formule 1 , pro který můžete jezdit, a po více jak roce mohu potvrdit, že je to jedinečné a nezapomenutelné oblékat tento závodní overal a reprezentovat tým,“ raduje se rodák z Madridu a ohlíží se za svým dosavadním působením rudých: „Moje první sezona byla soldní a konstruktivní, a celá parta se dále rozvíjela. Výsledek celé této práce byl v prozatímní sezoně jasně vidět. Díky tomuto obdnovení důvěry se cítím posílen a nemůžu se dočkat až nastoupím do auta a udělám to nejlepší pro Ferrari a připravím fanouškům hodně potěšení. F1-75 se prokázalo jako špičkový vůz, se kterým mohu následovat na trati mé cíle, počínaje mím prvním vítězstvím ve formuli 1.“

Sdílejte na:
Zavřít