Ferrari neočekává, že Sainz „plně zapadne“ do týmu už v prvním závodě

Ferrari neočekává, že Sainz  „plně zapadne“ do týmu už v prvním závodě

Šéf Ferrari Formule 1 Mattia Binotto neočekává, že nový jezdec v italském týmu Carlos Sainz bude do začátku nové sezony v Bahrajnu plně aklimatizován.

Sainz se poprvé veřejně představí ve voze Ferrari F1 koncem tohoto týdne při předsezonním testování na Bahrajnu.

Letos maji jezdci pouze  tři dny testování před prvním závodem sezony v Bahrajnu. Jezdcům, kteří mění tým, tak zbyl velmi omezený čas, ve kterém se mohou plně seznámit s novým vozem a týmem.

Ačkoli se Ferrari pokoušelo pomoci Sainzově integraci v Maranellu uspořádáním soukromých testů na nedávných vozech F1 a spoustou najetých kilometrů na simulátoru, šéf týmu Binotto uznal, že na úvodním závodě nemusí být plně připraven.

„Pouze tři dny zimních testů je velmi krátká doba,“ řekl Binotto.

„Víme, že pro Carlose to bude výzva. Ve Fioranu jsme uspořádali několik testů se starými vozy. Myslím, že každá míle, kterou najel v našich závodních automobilech, je pro něj důležitá pro integraci do týmu, aby si zvykl na naše postupy.”

„Musím však říci, že Carlos vše zvládá a velmi dobře do týmu zapadl. Myslím, že jeho zpětná vazba na monopost k mechanikům byla dobrá. Myslím si, že i jeho rychlost na trati se ukázala jako dobrá a zlepšuje se den co den.“

„Bude to ještě nějakou dobu trvat. Neočekáváme, že bude na začátku sezony plně stoprocentně s týmem synchronizován, ale bude důležitý každý den.“

„Věřím, že bude připraven na začátek sezony, ne-li stoprocentně, tak velmi blízko. Přece jen není nováček. Je profesionální jezdec, už má několik sezón v F1 za sebou.“

„Jsem si docela jistý, že situaci zvládne a bude velmi dobře připraven.“

Sainz se připojil k týmu Ferrari, který se chce v nadcházejícím roce odrazit od své nejhorší sezony za posledních 40 let, když v Poháru konstruktérů sklouzl na šesté místo.

Španěl řekl, že i když samozřejmě chtěl být plně připraven na svůj debut v závodě Ferrari na konci měsíce, z předchozích zkušeností se změnou týmů ví, že tento proces bude nějakou dobu trvat

„Mým záměrem je samozřejmě být stoprocentně připraven na první závod, ale díky mým zkušenostem vím, že je velmi obtížné toho dosáhnout,“ řekl Sainz. 

„Vždy je tady zkušenost zážitků a pocitů, které musíte absolvovat závod za závodem nebo závodní víkend za závodním víkendem ve volných trénincích, v kvalifikaci a v závodech. Víc se vždy nakonec naučíte během závodů, než jen v testování.”

„Jeden a půl dne testování na jezdce jistě nepomůže, ale zároveň se pokusím spolehnout na mé zkušenosti se změnami týmů v poslední době a pokusím se být připraven na maximální možnou úroveň na první závod.”

„Moje 100% úroveň je úroveň, kterou jsem předváděl, když jsem závodil za McLaren, kdy toho dosáhnu? Těžko říct.”

„Můj záměr je co nejdříve a pokud již v prvním závodě, pak ještě lepší, ale to záleží také na prvním pocitu s autem.”

Sdílejte na:
Zavřít