Ferrari jmenovalo nového sportovního ředitele

Ferrari jmenovalo nového sportovního ředitele

Laurent Mekies, závodní ředitel týmu Ferrari, oficiálně opustil svoji roli a čeká na přesun do týmu AlphaTauri, kde nahradí Franze Tosta na pozici šéfa týmu. Nahradí jej Diego Ioverno.

V dubnu tohoto roku tým AlphaTauri oznámil, že dlouholetého šéfa týmu Franze Tosta na konci sezóny nahradí Laurent Mekies. Rovněž tým jmenoval bývalého člena FIA – Petera Bayera, aby se stal prvním generálním ředitelem týmu a dohlížel tak na širokou škálu organizačních změn. Po oznámení této změny Laurent Mekies pokračoval ve své roli závodního ředitele a asistenta šéfa týmu Fréderica Vasseura, zatímco týmy Ferrari a Red Bull řešily podmínky a načasování jeho odchodu z Maranella.

Ferrari nyní oficiálně oznámilo, že Laurent Mekies na konci tohoto týdne svoji roli oficiálně opouští. „Čas Laurenta Mekiese ve Scuderii Ferrari tento týden končí. Závodní ředitel v Belgii nebude a tým opouští po čtyřech a půl sezónách, během kterých získal sedm vítězství. Celý tým mu děkuje za jeho velký přínos během těchto let,“ stálo v oficiálním prohlášení týmu.

Ferrari dále oznámilo, že část jeho role převezme Diego Ioverno, který je v týmu již dvacet tři let. „Od Velké ceny Belgie bude část Laurentových (Mekiesových – pozn. red.) povinností na boxech vykonávat Diego Ioverno, který přebere roli sportovního ředitele. Bude zodpovědný za všechny sportovní záležitosti a také za styk s FIA. Společně se svými kolegy z pitwallu Matteem Togninallim, vedoucím traťového inženýrství a Ravinem Jainem, závodním stratégem, bude přímo podřízen Frédericovi Vasseurovi.“

Sdílejte na:
Zavřít