F2 a F3: Zásadní změny u Charouz Racing Systemu

F2 a F3: Zásadní změny u Charouz Racing Systemu

Charouz Racing System, vývěsní štítek českého automobilového sportu, patří minulosti. Antonín Charouz prodal svou přihlášku pro šampionáty F2 a F3 německé stáji PHM. Zároveň tým oznámil své jezdecké složení formule 2 pro příští sezónu.

Relativně překvapivě nás dnes zastihla oficiální zpráva, že Charouz Racingy System „předal“ své přihlášky do šampionátů formule 2 a formule 3 berlínské organizaci PHM Racing. Tým patřící panu Paulu H. Müllerovi převzal i kompletní vybavení českého týmu a nastoupí roku 2023 pod jménem PHM Racing by Charouz.

Antonín Charouz k tomu řekl: „Jsem opravdu rád, že mohu oznámit toto partnerství s Paulem. PHM je sice nová organizace, ve formuli  4 ale již ukázala krajní profesionalitu a soutěživost. Jsem si jist, že podpořen našemi zkušenostmi dosáhne PHM Racing by Charouz jak ve formuli 2, tak i ve formuli 3 dobrých výsledků.“

Úspěšný obchodník a hobby-závodník P.H. Müller založil svou stáj teprve koncem roku 2021 a PHM Racing tedy letos absolvoval svou první sezónu. Zvláště Brit Taylor Barnard a Rus Nikita Bedrin jezdili za volanty vždy perfektně připravených monopostů F4 pro špičkové výsledky. V německém šampionátu pravidelně vítězili.

PHM Racing by Charouz současně představil i své jezdce F2 sezóny 2023: po úspěšných testech v Emirátech jimi budou zkušený 28letý Izraelec Roy Nissany a 21letý Američan Brad Benavides. Nissany se bez výraznějších úspěchů pohybuje v juniorských monopostových třídách a v F2 již několik let, Benavides letos absolvoval svou první sezonu F3. Jezdci, který se zpravidla pohyboval přinejlepším ve středu pole, přitom nechybí na sebedůvěře: „Mým plánem je, mít roku 2024 kokpit F1…“

Jakou roli budou v této sestavě přesně hrát Antonín Charouz a manažer Bob Vavřík zatím není známo.

Zdroje článku:

Redakce SvětFormule.cz (Roman Klemm)
Sdílejte na:
Zavřít