Jezdecké složení F2 už nabírá jasných rozměrů

Jezdecké složení F2 už nabírá jasných rozměrů

Do začátku sezóny formule 2 v Bahrajnu zbývají dva měsíce a týmy se v posledních několika dnech začaly předhánět v oznamování jezdeckého složení. A jelikož pozadu nezůstaly ani ty nejlepší týmy, známe už opravdu zajímavá jména.

I když popravdě řečeno tak rušno bylo hlavně proto, že nové a stávající členy svého juniorského programu představil Red Bull. To se pak vždy každý rok s oznamováním jezdeckého složení doslova „roztrhne pytel“ ve všech juniorských kategoriích formulového sportu.

A ve formuli 2 letos bude hned pět jezdců, které si pod svá křídla vzal rakouský výrobce energy drinků. Prvních z nich je Jüri Vips, kterého si ponechá stáj Hitech GP. Estonec tak v F2 odjede již svou třetí sezónu.  Loni skončil v šampionátu šestý, přičemž o závodním víkendu v Baku se zapsal do historie, když jako první pilot v novodobé formuli 2 dokázal zvítězit dvakrát během jednoho závodního víkendu. Jednou se tak stalo v druhém sprintu, podruhé v hlavním závodě.

Ve formuli 2 bude letos závodit hned pět pilotů z juniorského programu Red Bullu 

Ke Carlinu se připojí Liam Lawson. Ten loni odjel ve formuli 2 svou nováčkovskou sezónou se stáji Hitech GP a celkově skončil devátý. Za sebou má už i zkušenosti s formulí 1. Na testu mladých jezdců v Abú Dhabí 2021 si vyzkoušel vůz Alpha Tauri.

Prema tentokrát kompletně obměnila své jezdecké složení. Navíc to vypadá, že opět přijde o svou klasickou červenou barvu. Protože oba její piloti jsou členy akademie Red Bullu (jako tomu bylo například v roce 2016 s Gaslym a Giovinazzim). Co se ale nijak nezměnilo, je že opět „lovila ve svých vodách“ Do prvního vozu posadí Dennise Haughera, který s Premou loni vyhrál šampionát F3. Druhým pilotem Premy se stal již zkušený Jehan Daruvala. Ten sice ve formuli 2 poslední dva roky závodil se stájí Carlin, za Premu ale jezdil v roce 2019 ve formuli 3.

Daruvala se vrací ke stáji Prema, s kterou závodil již ve formuli 3

Pátým pilotem, který bude hájit barvy Red Bullu je Japonec Ayumu Iwasa, ten bude jezdit za stáj Dams. Loni závodil ve formuli 3 za Hitech GP , přičemž dokázal jednou zvítězit.

Z ostatních pilotů české fanoušky určitě zaujme Cem Bölükbasi, který bude ve formuli 2 závodit pro stáj Charouz Racing. Kariéra tohoto tureckého pilota je dost netradiční, do motorsportu se totiž dostal díky svým úspěchům v závodění na simulátorech. Zkušenosti s těmi „reálnými“ formulemi sbíral alespoň loni. Závodil v asijské F3 a také v Euroformuli Open.

Další důležité jméno odtajnila v pondělí stáj ART. V týmu bude pokračovat Théo Pourchaire. Vicešampion F3 z roku 2020 jezdil s francouzsku stájí ve formuli 2 již loni. Získal dvě vítězství a skončil celkově pátý.

Charouz poněkud překvapivě angažoval Bölükbasiho, ten má zkušenosti hlavně z virtuálních závodů

Po dobrých zkušenostech z posezonního testování v Abú Zabí 2021 podepsal Trident smlouvu s Calanem Williamsem. Ten má za sebou dva roky ve formuli 3, kde jezdil za stáj Jenzer.

Moc volných sedaček tedy už nezbývá. Z předních týmů mají po jednom volném místě Hitech GP a ART. Z těch slabších Campos a Trident. Jednoho pilota musí najít i Charouz. A nikoho zatím neoznámila nová stáj VAR.

Co ale ještě známe jsou datumy předsezonních testů. První testy budou na stejném místě jako první závodní víkend, tedy v Bahrajnu. Týmy tam zavítají jen dva týdny před zahájením samotné sezóny. A to ve dnech 2. až 4. března. Druhé testování bude spíš už vnitrosezónní. Uskuteční se 12. – 14. dubna na okruhu Circuit de Catalunya u Barcelony.

Trident si Williamsova vyzkoušel již v posezonních testech v Abú Zabí

Prozatím známé jezdecké složení:

Prema: Hauger + Daruvala

Virtuosi: Doohan + Sato

Carlin: Lawson + Sargeant

Hitech GP: ??? + Vips

ART? ??? + Pourchaire

MP Motorsport: Drugovich + Novalak

Campos: ??? + Boschung

Dams: Nissany + Iwasa

Trident:  ??? + Willimas

Charouz Racing: ??? + Bülükbasi

VAR: ??? + ???

Zdroje článku:

redakce Svět Formule (Šárka Chomiaková)
Sdílejte na:
Zavřít