F1 ve Velké Británii karanténní výjimku nedostala

F1 ve Velké Británii karanténní výjimku nedostala

Po včerejší předpovědi, s kterou přišel motoristický web Motorsport.com, dnes bylo formuli 1 formálně sděleno, že nedostane výjimku, která obchází povinnou 14denní karanténu pro všechny návštěvníky ze zahraničí.

Včera byla nařízena povinná 14denní karanténa pro všechny návštěvníky cizích zemí, kteří se rozhodnou do Velké Británie vycestovat. Britský parlament uvedl, že připraví seznam výjimek, kterých se dané nařízení týkat nebude.

Formule 1 výjimku nedostane. Všichni zaměstnanci paddocku, kteří by přicestovali ze zahraničí, by museli na 14 dní do karantény.

Tím se prakticky vylučuje možnost uskutečnění GP Velké Británie, která měla se svým dvojzávodem následovat po dvojzávodech v Rakousku. Karanténní nařízení zkritizoval na začátku týdne také mluvčí formule 1.

„Pokud se má elitní sport vrátit na televizi, musí být udělovány výjimky,“ pronesl mluvčí F1. „14denní karanténa by učinila pořádání GP Velké Británie v letošním roce nemožným.“

Ačkoliv výjimka udělena nebyla, bude se o ni F1 nadále snažit. „Úzce s vládou spolupracujeme na důsledcích politiky F1 a Silverstonu. Aktuálně spolu diskutujeme a hledáme řešení, přičemž bezpečnost zůstává naší hlavní prioritou.“

Šéf Silverstonu Stuart Pringle v pátek televizi Sky prozradil, že nadále zůstává optimistou a věří v konečné svolení ze strany parlamentu.

„Jsem si jistý, že vláda rozumí důležitosti sportovního odvětví,“ prozradil Pringle. „Jsem optimistou a věřím, že najdou cestu. Jsem obeznámen složitostí, která přichází s vytvářením konceptů navzdory daným, ačkoliv neustále se posouvajícím konečným termínům.“

„Zůstávám ale optimistou. Věřím, že najdeme rozumné a pragmatické řešení.“

Schéma povinné karantény projde každé tři týdny rešerší a může dojít k případné obměně. Je ovšem pravděpodobné, že do poloviny července ke změně pravidel nedojde a F1 tak nebude moci uspořádat GP v původním termínu.

Karanténní restrikce mohou ale zkomplikovat životy všech britských členů paddocku, kteří se po závodech běžně vrací domů. Bez zaručené výjimky by tak museli do povinné karantény. Jednou z možností je účast na třech až čtyřech závodech, po nichž by se mohli britští zaměstnanci vrátit domů. Po dvoutýdenní karanténě by mohli znovu vycestovat.

Sdílejte na:
Zavřít