GP Velké Británie v ohrožení? Parlament pořádání schválit nemusí

GP Velké Británie v ohrožení? Parlament pořádání schválit nemusí

Dvě Velké ceny ve Velké Británii jsou letos kvůli přísným restrikcím v souladu s pandemií covidu-19 v ohrožení. Ačkoliv se vedení F1 s pořadatelem závodu dohodlo, návrh musí projít britským parlamentem – a ten pořádání závodů nejspíše neumožní.

Britský parlament schválí návrh o povinné 14denní karanténě pro návštěvníky z cizích zemí. K němu přiloží seznam výjimek, kterých se povinná karanténa týkat nebude.

Formule 1 měla původně spadat mezi zmiňované výjimky. Členové paddocku by museli testem prokázat, že nejsou covidem-19 nakažení. Jak se ale zdá, nebude tato výjimka udělena. Není totiž příliš pravděpodobné, aby britský parlament zahrnul pouze některé sportovní události. Jen určité spektrum povolených by vyvolalo negativní ohlasy mezi těmi, kteří se na seznam výjimek nedostali.

Podle novin The Sun oznámil britský ministr digitálních věcí, kultury, médií a sportu Oliver Dowden, že mezi výjimky budou spadat jen řidiči kamionů a diplomati.

„Finální rozhodnutí nebylo učiněno, ale chceme, aby byl systém robustní,“ cituje The Sun Olivera Dowdena.

Mimo Velkou Británii pak sídlí 3 týmy formule 1 a např. dodavatel pneumatik Pirelli. Ze zahraničí by se také nemohli dostavit různí partneři. Komplikace s 14denní karanténou by se ale paradoxně týkaly také Britů, kteří by se vraceli domů ze závodů v zahraničí.

V tomhle případě je jediným řešením scénář, ve kterém budou týmy své zaměstnance udržovat během sezóny mimo domov. Sezóna by měla začít na začátku července v Rakousku.

Nabízí se otázka, jaký okruh by mohl Silverstone nahradit. Své služby nabízí například Hockenheimring, svým zájmem se ale netají ani Imola.

Sdílejte na:
Zavřít