Rusko

Okruh: Sochi Autodrom

Název:
Sochi Autodrom
Země:
Rusko
Adresa:
Poslední úprava:
21.4.2016 09:10

Sochi Autodrom je ruský závodní okruh v přímořském letovisku, který byl otevřen v roce 2014. Ve stejném roce se na téměř šestikilometrové trati konal první závod Formule 1 v historii země. Okruh vedoucí kolem komplexu olympijských her má smlouvu na pořádání velkých cen na sedm let.

Informace

Vybudování ruského závodního okruhu v Sochi je tečkou za plány, které tato země dávala dohromady téměř 30 let. Už v roce 1983 se spekulovalo o tom, že by se v Rusku konal závod Formule 1. Kvůli etickým a politickým důvodům se ale tato vize protáhla a po mnoha neúspěšných pokusech plán na pořádání velké ceny vyšel až v roce 2014.

Okruh dlouhý 5,848 kilometru je po belgickém Spa a britském Silverstone třetí nejdelší tratí v kalendáři Formule 1. Leží v prostorách olympijského komplexu. Hry se zde konaly ve stejný rok jako první velká cena v historii Ruska. Asfalt byl ale na závodní dráhu položen až po závěrečném ceremoniálu.

Sochi Autodrom je dalším dílem německého architekta Hermanna Tilkeho. Budování započalo už v roce 2011 a tribuny kolem tratě mají kapacitu 55 tisíc návštěvníků. Okruh má 19 zatáček a z části (1,7 kilometru) jej tvoří i veřejné komunikace.

První Velkou cenu Ruska v historii Formule 1 sledoval v roce 2014 z VIP tribuny také prezident Vladimir Putin. Nejsledovanějším závodníkem byl pochopitelně domácí Daniil Kvyat, který po povedené kvalifikaci a startu z pátého místa skončil až čtrnáctý. O rok později se mu ale dařilo o poznání lépe a s vozem Red Bull obsadil pátou příčku. Oba závody v letech 2014 a 2015 vyhrál Lewis Hamilton, který se také v obou sezonách radoval ze zisku mistrovského titulu.

Zatímco se Velká cena Ruska konala v prvních dvou letech v závěru sezony, pro ročník 2016 se stala už čtvrtým podnikem, který byl naplánován na první květnový den.

Fotogalerie

Související články

Rosberg v Rusku vybojoval další vítězství, Alonso šestý, první body pro Renault!

1. května 2016, 15:36 | Stanislav Kolman | Komentáře
Ilustrační fotografie - Rosberg v Rusku vybojoval další vítězství, Alonso šestý, první body pro Renault!
Další vítězství v řadě vybojoval německý závodník Nico Rosberg ve Velké ceně Ruska. Na stupně vítězů jej doplnil stájový kolega Lewis Hamilton a třetí Kimi Räikkönen na Ferrari. Jeho parťák havaroval hned v úvodu závodu.

Závod jsme s vámi sledovali textovým online přenosem, budeme rádi, když nám sdělíte svůj názor na naše online komentáře v našem kr

ONLINE: Velká cena Ruska 2016

1. května 2016, 13:42 | Tadeáš Zíka | Komentáře
Ilustrační fotografie - ONLINE: Velká cena Ruska 2016
Živý komentář k Velké ceně Ruska 2016. Nejnovější komentář získáte opětovným načtením stránky (F5/ stisknutí tlačítka 'refresh' ve Vašem prohlížeči).

Shrnutí závodu můžete nalézt zde.

Komentář

Závod začíná ve 14:00

Včerejš&i

Kvalifikaci dominoval Rosberg, Hamilton odstoupil s poruchou!

30. dubna 2016, 15:23 | Tadeáš Zíka | Komentáře
Ilustrační fotografie - Kvalifikaci dominoval Rosberg, Hamilton odstoupil s poruchou!
Nico Rosberg pohodlně získal pole-position. Nejbližší rival Hamilton do třetí části kvalifikace nenastoupil, musel odstoupit s poruchou pohonné jednotky.

Kvalifikaci jsme sledovali v živém komentáři zde.

V první části kvalifikace byl Hamilton nejrychlejší, odstoupily vozy Sauberu, Renaultu a Manoru. Piloti Renaultu jsou sice frustrovaní, ale Palmer řekl, že dělají pokrok, i když na výsledcích to zat&i

1 2 3 4 5 6 7 8 »

Komentáře

Žádné příspěvky nenalezeny.