F1 letos zavítá do Mugella a Soči

F1 letos zavítá do Mugella a Soči

Italský okruh v září poprvé uvítá závodní víkend Formule 1, závod bude pojmenován jako VC Toskánska. Do kalendáře přibylo také ruské Soči.

Okruh v Mugellu vlastní Ferrari a první závod F1 se zde uskuteční v termínu 11.-13. září, víkend po Velké ceně na Monze. Zvlášť pro Ferrari se bude jednat o speciální událost, italský tým zde oslaví 1000. VC ve Formuli 1.

Přidáním Mugella a Soči, kde se pojede 25-27. září, se zvedl počet potvrzených závodů na 10, další by měly být oznámeny v následujících týdnech. Vedení, jak dříve avizovalo, počítá s 15-18 závody upravené sezóny 2020.

„Chceme poděkovat promotérům, národním autoritám, týmům a FIA, že podporují a tvrdě pracují na tom, že je možné mít další Velké ceny,“ stojí v prohlášení Formule 1. „Víme, že naši fanoušci budou potěšeni, že sedmým závodem sezóny bude Soči a že v Mugellu uvidí první závod Formule 1.“

„Je nám potěšením, že můžeme oznámit, že Mugello a Soči budou součástí sezóny 2020, a chci poděkovat všem partnerům za podporu v posledních týdnech,“ řekl ředitel Formule 1 Chase Carey.

„Měli jsme skvělý úvodní závod v Rakousku a jsme více a více sebevědomi ohledně plánů pro zbytek sezóny.“

 

Zdroje článku:

www.formula1.com
Sdílejte na:
Zavřít