Christian Horner popsal, kdy si McLaren prohrál závod

Christian Horner popsal, kdy si McLaren prohrál závod

Velká cena Kanady nabídla vzrušující podívanou, kterou okořenilo proměnlivé počasí a výjezdy safety caru. Výborně měl závod rozjetý Lando Norris, který se nakonec musel spokojit s druhou pozicí. Kde podle Christiana Hornera udělal McLaren chybu?

Lando Norris využil toho, že své přechodné pneumatiky dokázal udržet v mnohem lepší kondici než jeho soupeři. Po aktivaci DRS předjel Maxe Verstappena i George Russella a budoval si poměrně slušný náskok. Zlom nastal během prvního výjezdu safety caru, kdy McLaren zazmatkoval a do boxů se vydal až o kolo později. Šéf Red Bullu Christian Horner však zdůraznil, že skutečný zlom ve prospěch Verstappena přišel až o pár kol později.

Během přechodu na pneumatiky zajížděl Lando Norris do boxů o dvě kola později než Max Verstappen, což bylo rozhodující. Britský jezdec neměl sice špatnou rychlost a vytvořil si velmi slušný náskok, aby mohl vyjet na prvním místě. Jeho suché gumy však na mokrém výjezdu z pitlane udělaly své a Verstappen se na svých zahřátých gumách velmi rychle dostal do čela.

Horner se domnívá, že McLaren by měl větší šanci na udržení čelní pozice, kdyby zajel do boxů o kolo dříve, když Verstappen ještě své pneumatiky neměl dostatečně zahřáté. „Myslím, že jsme měli mnohem lepší šanci, když okruh oschl. Dokázali jsme si udržet konzistentní náskok a pak už to bylo jen o tom, abychom ve správný čas zastavili, protože první sektor byl dost vlhký,“ popsal Horner.

„Když vyjíždíte z pitlane, ztrácíte obrovské množství teploty ze svých pneumatik. Měl jsem pocit, že jsme to na střední pneumatiku načasovali správně. Zatímco Lando toho dokázal využít natolik, aby se dostal na hranici 20 sekund, a pohyboval se kolem ní, s každým dalším kolem se pneumatiky zahřívaly a překvapilo mě, že nás po jednom kole nepokryli. Nechali ho tam ještě dvě kola, a to bylo klíčové, protože to Maxovi poskytlo další kolo na zahřátí pneumatik. Když Lando zajel do boxů, Max měl pneumatiky ve správném okně a byl schopen jet a stáhnout třísekundový náskok v prvním sektoru, takže to načasování bylo klíčové,“ popsal Christian Horner.

Christian Horner přiznal, že se zdálo, že McLaren s Norrisem bude dominovat, protože během prvního stintu trať oschla a on se od svých soupeřů odpoutal o sedm sekund. Nakonec však šlo o další vítězství Maxe Verstappena, který zvýšil svůj náskok na čele pořadí jezdců.

Sdílejte na:
Zavřít