Carlos Sainz údajně jedná o sedačku v Mercedesu

Carlos Sainz údajně jedná o sedačku v Mercedesu

Dle italských médií management Carlose Sainze jednal s Mercedesem o volné sedačce na sezónu 2025. Jednání údajně proběhlo v Saúdské Arábii minulý víkend. Stříbrné šípy ale mají více možností.

Carlos Sainz v minulé sezóně několikrát přiznal, že by i nadále chtěl zůstat ve Ferrari. I když vše naznačovalo tomu, že se v červené barvě bude objevovat další dva roky, italská stáj šokovala, když podepsala smlouvu s Lewisem Hamiltonem.

Španělský pilot je spojován s přestupem do týmu vlastněného Sauberem, který se po úpravě předpisů v roce 2026 změní na tovární tým Audi. Zástupce týmu Sauber Alessandro Alunni Bravi začátkem tohoto měsíce naznačil, že Carlos Sainz je v jejich hledáčku.

„Je jasné, že Carlos Sainz je důležitý pilot a my musíme hledat nejlepší jezdeckou sestavu pro roky 2025 až 2026, přičemž musíme vzít v úvahu, že naší budoucností je Audi. Sainz je důležitý stejně jako ostatní a my chceme ten nejlepší tým,“ prozradil Alessandro Alunni Bravi.

Volná sedačka u Mercedesu představuje jedno z nejlákavějších míst na startovním roštu, přestože německá stáj má i nadále problémy s nejnovějšími vozy formule 1 a Carlos Sainz může být pro Stříbrné šípy zajímavým pilotem. Carlos Sainz, jeho otec Carlos Sainz starší a jeho bratranec a manažer Carlos Onorio byli vyfotografováni v Džiddě, kde mluvili s šéfem týmu Mercedes Toto Wolffem. Italský deník Corriere dello Sport nyní uvedl, že jejich rozhovory se týkaly předběžných jednání o možném partnerstvím mezi španělským pilotem a Georgem Russellem.

„Během Velké ceny Saúdské Arábie zůstal celý doprovod Carlose Sainze dlouho v garáži Mercedesu. Sainzovi končí na konci sezóny smlouva u Ferrari, a proto jeho manažer Carlos Onorio společně s pilotovým otcem Carlosem Sainzem starším intenzivně jednali s Toto Wolffem.“

Mercedes ale má další možnosti a v poslední době se s přechodem do německého týmu skloňuje jméno Fernando Alonso, kterému smlouva s Aston Martinem vyprší na konci roku 2024. Na otázku, zda si myslí, že je na seznamu možných pilotů Stříbrných šípů, Alonso před Velkou cenou Saúdské Arábie odpověděl: „Ano, protože v tuto chvíli samozřejmě nemám žádnou smlouvu. Takže je lepší být na těchto seznamech než na seznamu jiných sérií nebo být na odchodu. Ale rozhodnutí o závazku do budoucna učiním v příštích několika týdnech nebo několika závodech.“

Fernando Alonso nastínil, že je jediným mistrem světa formule 1 na trhu s piltoy, ale v souvislosti s nedávným vývojem v Red Bullu se začalo šuškat o Maxovi Verstappenovi. Nizozemcův otec Jos Verstappen prohlásil, že přítomnost Christiana Hornera v Red Bullu by mohla tým roztrhat na kusy, a to v souvislosti s důsledky nedávného vyšetřování jeho osoby.

Přestože Red Bull bude nejspíš dominovat i v roce 2024, napětí v rakouském týmu vyvolalo spekulace, že by se Max Verstappen mohl ze své dlouhodobé smlouvy vyvázat. Toto Wolff sice prohlásil, že by úřadujícího mistra světa rád viděl v jeho týmu, přiznal však, že Mercedes se soustředí výhradně na řešení omezení svého vozu.

„Nejprve musíme vyřešit to, co je s naším vozem. Dlužíme Georgovi (Russellovi – pozn. red.) a Lewisovi (Hamiltonovi – pozn. red.) zlepšení našeho vozu a musíme jim dát dobré vybavení, než začneme snít o budoucnosti.“

Mezitím se předpokládá, že juniorský pilot Mercedesu Andrea Kimi Antonelli, který závodí ve formuli 2 s týmem Prema, je taktéž zvažován do lukrativní sedačky, a to od roku 2025. Toto Wolff však vysvětlil, že tým nespěchá s rozhodnutím o tom, kdo zaujme Hamiltonovo místo. „Myslím, že počkáme. Budeme čekat. Máme několik zajímavých možností, a čím více budeme schopni vyhodnotit, jak se sezóna vyvine, mladí piloti u nás proti trochu starším, to nebude rozhodnutí, které bychom chtěli učinit v příštích několika týdnech, bude to za několik měsíců, podle toho, jak to dopadne.“

Sdílejte na:
Zavřít