Marko i Verstappen do Mercedesu? Wolff mlží

Marko i Verstappen do Mercedesu? Wolff mlží

Drama v Red Bullu a volné místo v Mercedesu. Všechno by do sebe mohlo zapadnout. Objevují se spekulace, že by Lewise Hamiltona měl nahradit Max Verstappen, nyní se v Red Bullu stahují mračna i nad Helmutem Markem. Zda by mohli přejít k Stříbrným šípům Toto Wolff naplno nevylučuje.

Ačkoliv Red Bull začal sezónu 2024 úspěchem na trati, v zákulisí týmu to bouří. Po vyšetřování a kauze Christiana Hornera prohlásil Jos Verstappen, otec Maxe Verstappena, že pokud bude Horner nadále působit v Red Bullu, může to tým rozvrátit. Nyní se stahují mračna i nad samotným Helmutem Markem, kterému hrozí, že by mohl být suspendován z Red Bullu.  Osmdesátiletý poradce Red Bullu nevylučuje, že by z týmu mohl odejít.

Helmut Marko je hlavní hnací silou za juniorskými jezdci Red Bullu již od roku 1999. On je také hlavní důvod, že se Max Verstappen k rudým býkům v sedmnácti letech připojil. Nizozemec je Markovi údajně plně oddán a je pro něho důležité, aby v týmu zůstal. Prohlásil, že pokud si jej chce Red Bull udržet, musí v týmu zůstat i Helmut Marko. Je tedy jasné, že tito dva mají spolu velmi blízký vztah. Otázkou je, jak blízký vztah má Helmut Marko s Christianem Hornerem. Objevují se totiž i zprávy, že právě on mohl být tím, kdo zveřejnil jeho údajnou whatsappovou konverzaci. V Saúdské Arábii čeká Marka setkání s výkonným ředitelem Red Bullu Oliverem Mintzlaffem ohledně této kauzy.

Nyní se přesuňme k Mercedesu. Německá stáj řeší, kým zaplnit prázdnou sedačku, kterou po sobě od příštího roku zanechá Lewis Hamilton. Kromě mladého Kimiho Antonelliho, který musí prvně zazářit ve formuli 2 se však spekuluje i o Maxovi Verstappenovi. Ten s Mercedesem už kdysi rokoval, než si jej zabral Red Bull.

Naskytuje se však možnost, že by s Maxem Verstappenem ke Stříbrným šípům mohl přejít i Helmut Marko. Ačkoliv se Toto Wolff ohledně této možnosti vyjádřil poněkud sarkasticky, nevylučuje ji, a naopak si myslí, že rakouský hledač talentů by mohl zaplnit prázdné místo, které po sobě zanechal Niki Lauda. Ten se významně podílel na úspěších Mercedesu, především tím, že v roce 2012 odlákal od McLarenu Lewise Hamiltona.

Náš starý maskot nám každopádně chybí. Tak si prostě vezmeme Helmuta. Je ve správném věku. Nemá červenou kšiltovku, ale pak si k nám přijde,“ řekl Wolff. „Helmut byl – nebo stále je – naším oblíbeným nepřítelem. Ale je to skutečný závodník. Pokud tým o Helmuta přijde, pak to pro ně bude určitě ztráta.“

Co se týče přesunu Verstappena do Mercedesu, objevily se i fotky Verstappena seniora, jak po Velké ceně Bahrajnu hovoří s Toto Wolffem a dvojice spolu během víkendu také povečeřela, mladý Verstappen je však údajně rozhodnutý s Red Bullem zůstat až do konce smlouvy, která končí roku 2028.

Mluvíme spolu už deset let, už od doby, co je Max ve formuli 1. Vždycky jsme si říkali, že bychom se mohli domluvit. S Josem mám dobrý vztah a s Maxem také. Ale to neznamená, že bychom brzy měli vidět změnu po profesionální stránce. Na rok 2025 a 2026 máme volné místo. Max bude jezdit, kde budou mít nejrychlejší auto, a to je momentálně Red Bull,“ uzavřel Wolff.

Sdílejte na:
Zavřít