Carlos Sainz se stává další možností pro Aston Martin

Carlos Sainz se stává další možností pro Aston Martin

Carlos Sainz je údajně jednou z možností, kterou tým Aston Martin zvažuje pro nadcházející sezónu F1. Ambiciózní tým chce udělat vše proto, aby se mohl v příštích letech aktivně účastnit bojů o konstruktérský titul a jezdecký titul mistra světa.

Carlos Sainz podává od začátku sezóny 2024 fantastické výkony. Španěl skončil na stupních vítězů v každém závodě, do kterého startoval, což ho řadí na čtvrté místo v boji o titul mistra světa, a to i přes to, že byl nucen vynechat závod v Saúdské Arábii kvůli operaci slepého střeva. Vzhledem k tomu, že hledá místo na startovním roštu pro příští sezónu, jsou tyto výkony nepochybně velmi pozitivní reklamou. Několik špičkových týmu, včetně Red Bullu, Mercedesu a Aston Martinu, mají pro rok 2025 volná místa, jelikož některým z jejich pilotů končí smlouva ke konci letošní sezóny.

Pro 29letého pilota je velmi obtížné si vybrat působiště pro další sezóny v F1. Příležitostí není málo, a tudíž je velmi mnoho proměnných, které je třeba při podpisu zvážit. Přesto je trojnásobný vítěz závodu na trhu jistě cenným přínosem.

Sainz nebyl s přestupen do Aston Martinu příliš spojován. Tým ze Silverstone se především zaměřoval na Fernanda Alonsa. Šéf týmu Mike Krack řekl, že jeho hlavní prioritou a cílem je udržení dvojnásobného mistra světa v týmu i na dalších několik let. Takže všechny proměnné jsou momentálně na straně 42letého Alonsa, který stále podává úctyhodné výkony, což ukazují i první čtyři závody ročníku 2024, kde zůstává s určitým náskokem tím lepším pilotem z dvojice Aston Martinu. Z jeho pohledu je otázkou, zda britský tým dokáže dodat dostatečně silný baliček vylepšení, který pomůže být týmu na trati více konkurenceschopný.

Nedávná modernizace vozu AMR24 byla prvním krokem ve vývojovém plánu pro letošní rok. Mělo by jít o součást velkého pokroku, který bude rozhodující pro udržení si Alonsa v týmu. Zatím tedy vypadá, že vstup Sainze do týmu Aston Martin by byl velmi obtížný. Koneckonců přítomnost Lance Strolla, syna šéfa týmu Lawrence Strolla, je do značné míry považována za téměř zaručenou věc i v následujících letech, kdy by Stroll měl pokračovat v závodění v F1.

Zprávy však naznačují, že pro Carlose Sainze je tato možnost dostupná. Někteří členové týmu by si přáli, aby Sainz závodil v Aston Martinu po boku Lance Stroll, nikoliv Fernanda Alonsa. Tato zpráva je v rozporu s převládajícími informacemi britské automobilky. Vzhledem k úspěchům, které získali s Alonsem, je jeho nahrazení téměř nemožné, pokud se tak španělský pilot nerozhodne sám a tým neopustí dobrovolně.

Přesto stojí za to si počkat, jak se celá situace bude vyvíjet. Red Bull má stále volné místo, po boku úřadujícího mistra světa Maxe Verstappena, které by mohlo být první kostko domina na trhu s jezdci. Pokud by Alonso přestoupil sem, otevřela by se tím příležitost pro jeho krajana, přestoupit do britského týmu.

Je však třeba položit si otázku, jak dlouho je ochotný Aston Martin slevit ze svých výkonů a nároků, aby si udrželi v týmu samotného Lance Strolla, který v úvodu sezóny jezdí poměrně neviditelné závody a nesdílí příliš velké emoce a radost ze závodění.

Sdílejte na:
Zavřít