Byl to nejhezčí den v kariéře, vzpomíná Abt na berlínský triumf

Byl to nejhezčí den v kariéře, vzpomíná Abt na berlínský triumf

Německý závodník jede do Berlína s jasným cílem: navázat na loňský úspěch, kdy si dojel před domácím publikem pro vítězství. Pro jezdce samotného to je bezesporu nezapomenutelný zážitek.

Daniel Abt byl loni na okruhu nacházejícím se na bývalém letišti Tempelhof naprosto suverénní. Nejdříve nedal nikomu šanci v kvalifikaci a radoval se z pole position, kterou později stylem start-cíl proměnil ve vítězství. A třešničkou na dortu bylo zaznamenání nejrychlejšího kola závodu, díky čemuž získal vůbec první „Grand Slam“ (pole position, nejrychlejší kolo, vítězství) v historii Formule E.

Rodák z Kemptenu tak přijíždí do Berlína s jasným cílem, a to pro další triumf na domácí půdě. „Samozřejmě. Lepší než minulý rok to ani být nemůže. Pole position, nejrychlejší kolo a vítězství stylem start-cíl. Tato sobota byla doposud nejhezčím dnem v kariéře,“ vzpomíná šestadvacetiletý závodník v exkluzivním rozhovoru s kolegou Timo Papem z e-formel.de. Tehdy jej potěšil zejména obrovský zájem fanoušků: „Bylo jich (okamžiků) spoustu, především spoustu setkání s fanoušky, kteří nás srdečně přijali a fantasticky podporovali. Nezapomenutelné samozřejmě zůstanou minuty na pódiu, když stojíte v domácím závodě před svými fanoušky a hraje hymna. Ceremoniál ve Formuli E je jedinečný a stáváte se na tom závislí.“

Dále Abt zdůrazňuje, že neexistuje žádný recept na perfektní víkend. Klíčová je především kvalifikace, ve které právě minulý rok byli opravdu silní. „Když startujete zepředu, můžete se starat o sebe a dostat se lehce do tempa.“

Nicméně pro tým je prozatímní průběh sezóny jak na houpačce. Jednou zažijí perfektní víkend, ale na další závod by nejraději zase zapomněli. Podobný spád měla však i minulá sezóna. Zpočátku se zdálo, že zisk titulu je nereálný, ovšem v závěrečné fázi sezóny se zvedli a titul získali s rozdílem pouhých dvou bodů před druhým Techeetahem.

„Ale tento rok je Formule E napínavá jako nikdy předtím. V prvních šesti závodech byl pokaždé jiný vítěz – pro celou řadu týmů a jezdců je titul reálný. Všichni jezdci jsou silní a u nás na rozdíl od jiných sérií se o vítězství nedělí dva nebo tři týmy. Proto to je extrémně zábavné – jak pro nás zúčastněné, tak i pro diváky.“

Přestože je Abtovi teprve 26 let, tak už patří v šampionátu k ostříleným mazákům, protože součástí startovní listiny je debutové sezóny 2014/15. Pro něj je to velký plus. Nicméně připomíná, že když přijeli na konci loňského roku do Saúdské Arábie, tak všichni kvůli novým monopostům a pravidlům začínali od nuly.

Pilot Audi má bohaté zkušenosti i z dalších závodních sérií. Čím se Formule E liší od ostatních sérií? „Formule E je jednoduše naprosto odlišná od ostatních formátů. Zpočátku to bylo jako start-up, na kterém všichni stavěli a všichni jej chtěli posunout vpřed. V posledních letech se série enormně vyvinula, vyrostla. Přišly nové tratě a vozy se zlepšily. Jsem neskutečně rád, že můžu být součástí této série,“ popisuje Abt, který baví své fanoušky nejen na trati, ale i na YouTube.

Přání pro tento víkend je jasné: „Zopakování loňského roku.“

Sdílejte na:
Zavřít