Shakedown před ePrix Berlína: Dokáže Abt znovu vyhrát?

Shakedown před ePrix Berlína: Dokáže Abt znovu vyhrát?

Již tento víkend zavítá Formule E do hlavního města Německa, Berlína. Bude se z vítězství opět radovat některý z domácích jezdců?

Letošní ročník šampionátu elektrických formulí je opravdu vyrovnaný – šňůru různých polesitterů a vítězů přerušili až Oliver Rowland a Jean-Eric Vergne v úzkých uličkách monackého knížectví.

Další zastávkou Formule E je tento víkend Berlín, který již patří ke stálicím kalendáře. Na 2,377 km dlouhém okruhu nacházejícím se na bývalém letišti Tempelhof se bude závodit již potřetí (v roce 2016 se monoposty Formule E proháněly v centru Berlína, na Karl-Marx-Allee, pozn. red.). Zóna, ve které mohou jezdci využít tzv. útočný mód, je situována v nájezdu do šesté zatáčky.

Do do hlavního města Německa přijíždí coby lídr šampionátu Jean-Eric Vergne, ovšem v závěsu za ním je první z domácích závodníků André Lotterer, který na Francouze ztrácí pouhý jeden bod.

Před domácím publikem chce bez pochyb znovu triumfovat Daniel Abt, který si oslavy na stupínku nejvyšším užil minulou sezónu. Kromě toho se mu podařilo jako prvnímu dosáhnout tzv. Grand Slamu – zisk pole position, zajetí nejrychlejšího kola závodu a vítězství.

We are WINNERS in Berlin!!! 🏆💪🏻🙌🏻🇩🇪 Pole Positon, fastest lap and win. Unbelievable. Danke für alles. Team #AllTheWayABT ❤️❤️

Zveřejnil(a) Daniel Abt dne Sobota 19. května 2018

Šanci na pódiové umístění, ne-li na vítězství, má rovněž pilot indické stáje Mahindra Pascal Werhlein. Čtyřiadvacetiletý rodák ze Sigmaringernu byl už jednou blízko premiérovému prvnímu místu, a to v Mexiku, tam mu však nepřálo štěstí – nejenže se mu pár metrů před cílem vybila baterie, posléze ještě dostal pětisekundovou penalizaci.

Čtvrtým a posledním německým závodníkem je Maximilian Günther hájící barvy týmu Dragon Racing.

 

Stejně jako Daniel Abt bude chtít na úspěch na domácí půdě navázat i jeho tým Audi, který posledně na Tempelhofu získal po dominantním výkonu double.

Program závodního víkendu je tentokrát posunutý kvůli DFB Poháru (vyřazovací turnaj ve fotbale, pozn. redakce). První trénink se tedy pojede již v pátek od 15:30 a druhý trénink od 18:00. Kvalifikace pak začíná v sobotu v 8:45 a závod odstartuje krátce po poledni, a to ve 13:04.

 

Sezóna Jezdec
2014-15 Jérôme d’Ambrosio
2015-16 Sébastien Buemi
2016-17 (závod I) Felix Rosenqvist
2016-17 (závod II) Sébastien Buemi
2017-18 Daniel Abt
Sdílejte na:
Zavřít